Zdroj: Youtube

Měli jsme trendy obočí „na Brežněva“, kdy se nijak neupravovalo, v 90. letech se naopak vytrhalo celé a kreslila se jen úzká čára. Zpětně viděno, za takový styl by snad měli někoho potrestat. Naštěstí je to za námi a níže najdete vše, co potřebujete vědět o aktuálních módních směrech, jak upravovat obočí.

1. Laminace obočí

Dnes je trendy obočí výrazné a husté a dosáhnete ho třeba pomocí laminace. Laminace obočí neboli brow lifting je způsob úpravy obočí, který se provádí v kosmetických salonech, v nichž chloupky „postaví do latě“. Tato speciální a rychlá metoda totiž obočí narovná a zafixuje do požadovaného tvaru. Často se zároveň i barví a výsledkem je pak výrazné husté obočí, jež působí plným a upraveným dojmem.

Jde o chemický proces změny struktury chloupků, které se často kroutí, a obočí proto může působit neupraveně. Celá procedura v salonu i s barvou trvá zhruba hodinku. Můžete klidně přijít i nalíčené: vše se odehrává jen na obočí, a je-li potřeba, jednoduše se odlíčí.

Tuto techniku vyzkoušela například redaktorka z webu Pro ženy a zde je její zkušenost.

„S touto úpravou jsem konečně spokojená, přestože i nadále používám každé ráno gel pro fixaci. Mám prý pevnější chloupky, a tak je potřeba nechat v první fázi laminace působit trochu déle speciální přípravek. Nechala jsem si dát na obočí i barvu. Laminace mi vydrží určitě přes měsíc, ale nechodím na ni pravidelně, aby si obočí také čas od času odpočinulo, přece jen je to chemický proces.“

2. Přírodní obočí

Lidé se jednoduše cítí lépe, když vypadají přirozeně. Proto tento trend. Nejde o to nechat obočí růst, jak se mu zachce, ale úprava je velmi nenápadná a výsledkem naturální vzhled. Výhodou je, že to můžeme zvládnout i sami doma. Pokud si na to netroufáte, jděte za profesionálem a pak už jen udržujete.

Trik magazínu Women's Health: Použijte tužku na obočí, abyste vyplnili své vysněné plné obočí a pak ho upravte pinzetou.

3. Obarvené, odbarvené a duhové obočí pro rok 2023

Technika obarvení i odbarvení může skutečně zvýraznit další rysy obličeje. Žádná novinka, je to futuristický vzhled, který zároveň tak trochu odkazuje na supermodelky 90. let.

Pro více odvážné mluví profesionálové o trendu „duhového obočí“ pro rok 2023. „Rok 2023 bude ve znamení barev,“ říká pro web Professional Beauty průkopnice permanentního make-upu Karen Betts. „Zejména během léta, a to díky tomu, že více lidí přijímá svou individualitu a experimentuje se stylem. Bude to trochu zábava a nebudeme to vídat jen na přehlídkovém mole, ale každý den, když půjdeme po ulici,“ dodává Betts.

Trend barevného obočí dosáhl svého vrcholu přibližně v roce 2014 a pro rok 2023 se znovu objeví. Zejména generace Z si oblíbila obočí ve všech barvách duhy. „Duhové obočí“ má v současné době na TikTok 1,3 milionu zhlédnutí. „Tohoto vzhledu nejsnáze dosáhnou ti, kteří již mají obočí odbarvené nebo přirozeně světlé,“ vysvětluje Betts, „to je nejlepší způsob, jak dosáhnout opravdu živých barev.“ Dodává, že barevné obočí bude pokračováním trendu odbarvování obočí.

Zdroj:

  • https://www.prozeny.cz/clanek/krasa-a-moda-krasna-tvar-vse-co-jste-chtely-vedet-o-laminaci-oboci-85600
  • https://www.womenshealthmag.com/beauty/a41019949/eyebrow-trends/