Zkracujte

V první řadě byste své nehty měly radikálně zkrátit, pokud je máte dlouhé. Jen žádné pilování dohranata nebo došpičata, na podzim je v módě kulatý, mandlový nebo oválný tvar. Krátké nehty jsou taky praktické, protože jsou méně náchylné k lámání a třepení. A navíc – lak ve tmavých a sytých barvách, který je právě na podzim in, vypadá na kratších nehtech elegantně a šik, na rozdíl od dlouhých barevných drápů. Ostré hrany nehtů si pravidelně pilujte, abyste předešly jejich odlamování a štěpení, doporučuju mít pilník nejen doma, ale i v pracovním stole nebo kabelce. Pilujte ale jen jemně a vždy v jednom směru, abyste předešly třepení.

Zdroj: Youtube

Bez krému ani ránu

Dalším důležitým krokem je hydratace. Promazávejte ruce včetně nehtů, co to jen jde. Pořiďte si kvalitní hydratační krém a mažte se po každém mytí rukou, abyste zamezili vysoušení a lámání nehtů. Spojte aplikaci krémů s masáží nehtového lůžka – to se prokrví a podpoří růst nehtů. Na noc si dopřejte výživnou masku a ruce strčte do bavlněných rukavic – účinné látky se tak ještě lépe vstřebají. Po jakém produktu sáhnout? Na regeneraci nehtů dobře působí heřmánek, pantenol, bambucké máslo, arganový nebo jojobový olej, glycerin a vitamín E. Dobrý krém by neměl být mastný, ale zároveň by se měl dobře roztírat. Abyste na promazávání nezapomínali, můžete si krém rozmístit na 5 strategických míst:

• do kabelky

• na noční stolek

• na umyvadlo

• do auta

• do tašky na cvičení

Noste rukavice

Hlavně po ránu, kdy už je venku pořádná zima, chraňte ruce před chladem tím, že si navléknete rukavice. Pokud jdete běhat nebo na kolo, nezapomínejte na sportovní rukavice, které ochrání nehty i kůži na rukou před vysoušením a praskáním, což má

bohužel studený vzduch na svědomí. Vyhněte se také častému kontaktu s vodou. Dlouhé máchání rukou v horké vodě nehty vysušuje. Při mytí nádobí nebo úklidu, kdy drhnete různé plochy a používáte čisticí prostředky, si proto vždycky navlečte gumové rukavice stejně jako při přesazování květin nebo kutilských pracích – tím naše nehty skutečně trpí.

Vyživujte je zevnitř

To, co jíme, se samozřejmě odráží i na stavu našich nehtů. Pokud jsou lámavé a suché, je třeba zvýšit příjem zdravých tuků, skvělou potravinou jsou třeba vlašské ořechy. Zdravé nehty podporuje také vitamín E, zinek a biotin – tyhle důležité živiny najdete ve vejcích, sýrech, ovoci, zelenině, luštěninách a mandlích. Jestli jsou vaše nehty podezřele žluté, tenké, hodně lámavé nebo se na nich objevují skvrny, může to značit zdravotní problém, který je třeba řešit s lékařem. Bílé tečky obvykle signalizují nedostatek bílkovin, zinku, železa nebo dlouhodobou vyčerpanost organismu, způsobenou nedostatečným spánkem nebo stresem.

Nechte nehty odpočívat

Občas si dejte pauzu od lakování a nechte nehty volně dýchat. Nadměrné používání laku a odlakování může nehty oslabit, stejně jako potahování nehtů gelem a broušení elektrickým pilníkem – což je z dlouhodobého hlediska pro nehty opravdu peklo.

Pečujte taky o jemnou nehtovou kůžičku a dopřejte jí pravidelnou masáž olejíčkem. Skvělý je třeba heřmánkový.

Lak jako nezbytná tečka

Třešničkou na dortu v péči o nehty je pak barevný lak, který nehtům dodá ten správný lesk a šmrnc. Po jakém na podzim sáhnout a který určitě nechat na poličce? Na podzim nic nezkazíte klasickou červenou, která je sexy a velmi ženská. Trendy jsou i odstíny vínové, fuchsiové a hnědé barvy. Hitem tohoto podzimu je pak okrová, rezavě červená, bordó nebo jedlově zelená. Nic nezkazíte ani s tradiční francouzskou manikúrou, se kterou váš vzhled působí sofistikovaně a upraveně.

Vyhněte se naopak všem křiklavým barvám, které jsou v kurzu v létě, ale na podzim v nich budete úplně mimo. Všechny zářivě žluté, oranžové, růžové nebo tyrkysové laky schovejte hluboko na dně šuplíku, už jim odzvonilo. Stejně jako stříbrným třpytkám, které se hodí možná k vánočnímu stromečku, ne ale v podzimních dnech. A aby vaše nehty zůstaly pevné, vždycky si dejte pod barevný lak ještě spodní vrstvu ochranného bezbarvého laku.

Zdroje:

Autorský článek

https://www.beautyjunkees.com/winter-nail-care-routine/