Co přesně se v lahvičce s pleťovou mlhou skrývá? To bývá různé, nejblíž ale mlhy mají k toniku. „V podstatě mohou být formulovány stejně jako tonikum, ale zásadní rozdíl je v jejich aplikaci. Pleťová mlha se stříká rozprašovačem přímo na obličej podle potřeby i během dne a může sloužit k různým účelům. Může být hydratační, zároveň i výživná, když obsahuje vitaminy, proteiny, minerály a antioxidanty,“ vysvětluje Petra Drvoštěpová, zakladatelka české přírodní kosmetiky Yage, která má mlh v nabídce hned několik.

Mlhy však mívají mnohem výraznější hydratační efekt než tonikum. „Konzistence pleťových mlh a tonik je v zásadě stejná. Mlhy jsou ale obohaceny o jiné aktivní látky. V našem případě se jedná například o regenerační aloe vera nebo vysoce hydratační kyselinu hyaluronovou, která právě s mlhami skvěle funguje,“ říká obchodní ředitelka české značky Ryor Jana Stránská.

Sprška pleťové mlhy tak má moc okamžitě vzpružit unavenou a dehydratovanou pokožku, což oceníte nejen v letní výhni, ale třeba i ve vydatně klimatizovaných místnostech nebo na cestách letadlem. A to bez ohledu na to, jestli jste zrovna nalíčená nebo nikoli. Dobře udělá zejména suché pleti, která nemá vláhy nikdy dost, sedět ale bude i všem ostatním typům včetně citlivé. K dostání jsou i mlhy, které umí potlačovat nežádoucí lesk pleti. Je-li to i váš problém, vybírejte ty určené pro mastnou pokožku. Mlha se dá stříknout také do dekoltu nebo vlasů.

Svěží nalíčení

I když vám mlha v parných dnech udělá nedocenitelnou službu, není to vyloženě letní záležitost. „Hodí se i v zimě. To je pleť namáhána přechody mezi vytopenými prostory a chladem venku. Právě dehydratace z vytápění pleť velmi namáhá. Mlha je vhodná i v kombinaci s používání sér s kyselinou hyaluronovou, ta na sebe totiž váže vodu, tedy hydrataci, kterou mlha dodává,“ upozorňuje Jana Stránská.

Tím ovšem výčet benefitů pleťové mlhy ještě nekončí. Je totiž perfektní volbou i v případě, že během dne potřebujete oživit své líčení. „Stříkněte mlhu přes make-up. Přinese hydrataci, make-up hezky oživí a dodá vám příjemný svěží look,“ doporučuje Drvoštěpová. Toho, že by vám mlha make-up rozmazala, se při tom nemusíte bát. Chce to jen stříkat mlhu ze správné vzdálenosti. Obvykle se doporučuje dvacet až třicet centimetrů – řiďte se pokyny výrobce na flakonu.

Zdroje: www.yageorganics.com, www.ryor.cz