1. Minišortky

Není to tak dávno, co se staly populárními šortky, které spíš připomínají kalhotky. Odhalují většinou více než polovinu zadku, muži se za nimi rádi otáčí a sluší opravdu málokomu. Možná by bylo lepší, kdyby je nenosil opravdu nikdo, nejen ženy přes padesát. Takhle krátké šortky působí zkrátka nedůstojně a zaručeně nepohodlně. Co samé samozřejmě platí i o minisukýnkách, které jsou mnohem kratší, než by měly.

Zdroj: Youtube

2. Příliš výrazné vzory

Pokud překombinujete různé vzory, tvary a barvy, můžete na svůj věk vypadat příliš mladistvě. Netvrdíme, že byste měla nosit výhradně černou nebo hnědou barvu. Klidně sáhněte po zajímavějších barvách i vzorech - snažte se ovšem, abyste vypadala přiměřeně a sofistikovaně.

3. Přezdobené outfity

Šperky jsou velmi důležitou částí vašeho celkového looku. Vyhněte se raději ale kamínkům a flitrům na oblečení. Vsaďte spíš na luxusněji vypadající šperky. Podstatné je také zjistit, jestli se k vám hodí spíše zlato, nebo stříbro. Podle toho pak vybírejte.

4. Vysoké džíny a croptop

Ačkoliv tento outfit dnes uvidíte u naprosté většiny mladých dívek, radši ho ale ani nezkoušejte. Na vyspělých ženách vypadá, jakože zapomněly, kolik jim je let. Vysoké džíny jsou v pořádku, doplňte je ale vhodnějším svrchním kouskem oblečení. Klidně si vezměte i crop top, cítíte-li se na to. Zkuste ale přes něj hodit nějaký pléd, sako nebo košili.

5. Vysoké podpatky

Podpatky vypadají skvěle a rozhodně je nikomu nebereme. Po padesátce ale už není vhodné ani praktické vybírat ty nejvyšší jehly a chodit v nich celé dny. Raději sáhněte po nižším podpatku a elegantních lodičkách.

Zdroje: