Body types jsou out

Nic jako 'oblečení pro boubelky' nebo 'styly pro vyhublé holky' už se prostě nenosí. Bodyshaming je nebyl sice moderní nikdy, dnes už je ale braný jako navýsost trapný. Módní trendy už se nerozlišují podle typu postavy. Stylové je nosit to, v čem se cítíte dobře, ať už máte jakoukoliv postavu. Všechny postavy jsou krásné a oblečení by mělo zdůraznit to nejlepší v každém z nás.

Over-over-oversized

A teď nemluvím o "oversized" jako když si půjčíte manželovu košili nebo sako (pokud tedy váš manžel nemá dva a půl metru a 180 kilo svalů). V posledních letech se stalo velmi populárním nosit baggy oblečení, které je o pět čísel větší, než to vaše. Oversized oblečení je v módě pořád, jen už se nenosí extrémy, ve kterých vypadá každý jako astrounaut.

Zvířecí vzory

Vypadat jako původní Cruella de Vil už není trendy. Zvířecí vzory jako leopardí kůže, kůže zebry nebo kožich norka už letos nikoho nenadchnou. Naštěstí je nahradily zábavnější a barevnější styly, falešná kůže a méně násilná móda.

Logomanie

Obří do očí bijící loga a potisky jsou něco, co může působit až příliš okázale. Místo toho se teď trendy více orientují na minimalistický design a kvalitu materiálů.

Vzorované legíny

Zatímco legíny mnoha barev a vzorů zůstávají populární v posilovnách a jóga studiích, pro každodenní nošení jsou v tomto roce považovány za méně vhodné.

Obří náušnice

Doplňky jsou základem módy a náušnice snad nejvíc ze všech. Tento rok se ale nenosí obří náušnice, které se pomalu dotýkají ramen a berou pozornost od všeho ostatního.

Transparentní až příliš

V posledních letech jsou velmi populární transparentní materiály a volné pleteniny, skrz které je vidtě. Letos tomu není jinak, ovšem při výběru těchtot trendy kousků vždy myslete na to, abyste nevypadala sprostě nebo příliš naze.

Ať se ovšem rozhodnete nosit úplně cokoliv, jde o vaší volbu a nejvíc vám bude slušet to, v čem se nejlépe budete cítit.

Zdroje:

https://www.pumpitupmagazine.com/fashion-faux-pas-mistakes-to-avoid/

https://www.kemifilani.ng/life-style/the-ultimate-fashion-faux-pas-5-things-men-need-to-ditch-in-2023

https://sewguide.com/fashion-faux-pas/