Oblékání má být hra, ale je to také věda s určitými pravidly, kterých byste měli držet, pokud chcete vypadat mladistvěji. Týká se to jak správných barev, tak i střihů a kombinace jednotlivých kousků. Na druhou stranu není nutné s přibývajícím věkem měnit svůj styl, stačí ho jen trochu upravit. „Pokud milujete koženou sukni, můžete ji nosit dál, jen možná v jiné délce. Nejspíš budete chtít, aby skončila jinde než v půlce stehen, jak jste to nosily například ve svých 20 letech,“ říká osobní stylistka a koučka pro image Melissa Lund. Zároveň však dodává, že příliš dlouhé sukně (například v délce midi do půli lýtek) pro starší ženy také nejsou zrovna ideální kouskem. Čeho se tedy raději vyvarovat, pokud nechcete, aby vám oblečení zbytečně přidávalo roky?

Zdroj: Youtube

Kardigany na knoflíky

Pletené svetry a knoflíky – to je kombinace, která z žen dělá tak trochu staré „babky“. Pokud už propínací svetříky doma máte a nechcete se jich vzdávat, noste je rozepnuté, což působí uvolněně a ležérně. Objemnější svetry přepásejte koženým páskem, ty krátké zase zastrčte do džín a zvýrazněte tak pas. Dalším tipem je vykasat si rukávy, což vám dodá šmrnc. A nikdy, ale opravdu nikdy nenoste ke svetru na knoflíky perlový náhrdelník, jinak budete působit jako stará dáma, která si vyšla v neděli do kavárny.

Volné haleny

Jistě, vaše křivky už nejsou jako za mlada a možná je chcete schovat, věřte ale, že zahalit se do látky, která vypadá jako pytel, není zrovna šťastné řešení. Objemné tuniky navíc v kombinaci s volnými kalhotami mohou způsobit, že budete vypadat starší. Jak na to jít správně? Rozhodně se pro jeden přiléhavý kousek a druhý oversized – tedy buď oblékněte přiléhavé kalhoty ak nim volný top, nebo zvolte široké nohavice s vypasovaným tričkem či svetříkem. Nějaká část vaší siluety zkrátka musí být vidět, jinak riskujete, že budete vypadat nejen starší, ale i objemnější, než ve skutečnosti jste.

Ploché podrážky

Kdo kdy řekl, že ženy by se po šedesátce měly vzdávat podpatků? Zdravotní boty s plochou podrážkou a kulatou špičkou jsou možná pohodlné a tak nějak „rozumné“, ale pokud chcete udělat parádu, nechte je doma – jinak budete vypadat jako vaše babička. Chápu, že na vysoké jehly už si možná netroufáte, ale co takhle sáhnout po kozačkách s širším podpatkem, který je stabilní a přitom vám dodá mladistvý vzhled? Navíc i chůze se díky podpatkům mění – přirozeně při ní pohupujeme boky, což je velmi smyslné a ženské.

Tílka

Ženy v určitém věku dělají několik typických chyb. Jednou z nich je, že oblečení nepřizpůsobí svému věku a nosí pořád to, na co jsou zvyklé. Jenže s přibývajícím věkem se ženské tělo pochopitelně mění a například na rukou se stáří hodně podepisuje. Paže už nebývají tak pevné, svaly ochabují, kůže je scvrklá, někdy se objevují i ​​stařecké skvrny. Nosit tílka a topy bez rukávů jako za mlada není zrovna nejlepší nápad, protože na svůj věk zbytečně upozorňujete. Vhodnější je alespoň horní část paží skrýt a ubrat si tak roky.

Příliš mnoho černé

Že je černá od hlavy až k patě šik a sexy? To možná ano, pokud je vám dvacet nebo třicet. Černá působí tvrdě a zbytečně přidává roky navíc, a to přece nechcete? Pokud už se rozhodnete pro černý outfit (třeba do divadla), rozbijte ho pomocí následujících tipů:

- kolem krku si uvažte barevný šátek

- vezměte si svetřík nebo tričko s hlubším výstřihem, abyste černou neměli příliš blízko obličeje (vyvarujte se nošení černých roláků)

- noste výrazné náušnice nebo náhrdelník

- nemalujte si rty tmavou matnou rtěnkou (která je zužuje), naopak vsaďte na korálovou, růžovou nebo tělovou a přidejte lesk.

Zdroje: