Coby novopečenou bunetu dvě věci: tmavá barva se z vlasů rychle vymývá a udržet na uzdě odrosty a šediny je najednou o dost těžší, protože to, co se ve světlých vlasech jaksi ztratilo, je u těch tmavých pořádně znát. „Stát se brunetou tedy mimo jiné znamená také častěji navštěvovat kadeřníka, protože barvu je třeba pravidelně doplňovat a oživovat,“ upozorňuje kadeřník Ondřej Veselý z pražského studia Hair Area.

Zdroj: Youtube

S tím souvisí i fakt, že se teď neobejdete bez přípravků na ochranu barvených vlasů, které zpomalují vymývání barevných pigmentů a zároveň brání vzniku nežádoucích barevných odlesků. Postarají se tak o to, že budete mít ze své nové hřívy radost o dost déle. Vyplatí se také volit přípravky přímo určené na tmavé vlasy, které umí tmavé tóny zváraznit.

Krátká výdrž

„Důležité je také změnu správně načasovat. Chystáte-li se k moři, nechte si vlasy na tmavo obarvit až po návratu z dovolené. Sluníčko, sůl a chlor by vás o novou barvu rychle připravily,“ říká kadeřník. I tak je ale u prvního barvení potřeba počítat s tím, že tmavé pigmenty na vlasech nevydrží příliš dlouho. „Barva se musí postupně ustálit, s dalším barvením už ale bude její výdrž o dost delší,“ podotýká kadeřník Ondřej Veselý. Pozor je ale třeba dávat i na to, aby nový odstín ladil s tónem vaší pleti a obočím. „Přirozeně světlé typy žen mohou vypadat v tmavé barvě unaveně a dost často je pak nutné přidat na make-upu, aby se v nové barvě takzvaně neztratily,“ doplňuje kadeřník.

Nejste-li si novou barvou vlasů jistá, ztmavujte je postupně. Nebude to takový šok pro vás ani pro vaše okolí a dost možná zjistíte, že vlasy černé jako uhel až tak moc nechcete. „Spousta mých světlovlasých klientek ve finále skončí třeba jen u středně hnědé,“ podotýká kadeřník Ondřej Veselý.

Zdroj:

kadeřník Ondřej Veselý, www.hairarea.cz