Premium obsah

Masáží ke kráse. Naučte se správně používat roller a destičku

Masáží ke kráse. Naučte se správně používat roller a destičku
V péči o pokožku zdaleka nejde jen o to, co si na ni nanesete. Zdraví, pevnost a zářivost pleti můžete zásadně ovlivnit i pravidelnou masáží. Právě teď dobývá svět krásy masážní roller a destička. Aby ale vaší pokožce přinesly, co mají, chce to vyhnout se začátečnickým chybám. Na co si dát pozor?

1. Masírujte se vleže

Častou chybou je, že se masáž dělá ve stoje. „Guashu neboli masáž obličeje doporučuji provádět v leže, ne ve stoje před zrcadlem! V takovém případě jde totiž spíše o vytahování pleti proti zemské přitažlivosti, v poloze v leže na zádech je pěstění pleti efektivnější,“ upozorňuje plzeňská lektorka masážních technik guasha a praktička tradiční čínské medicíny Eva Petrušová. Největší efekt má ale profesionální ošetření, které podle Petrušové může trvat klidně i čtyřicet minut.

2. Raději teplo než chlad

Před masáží oba nástroje můžete nahřát v teplé vodě - napomůže to celkovému uvolnění. Roller se dá i nachladit, pokud ho chcete použít jako okamžitou vzpruhu pro pokožku. V takovém případě ho ale jen ponořte do studené vody, nástroj vytažený z ledničky nebo dokonce mrazáku by mohl způsobit popraskání žilek.

3. Nejdřív namazat

Jak v případě rolleru, tak destičky je potřeba mít pleť dostatečně promaštěnou, aby po ní destička dobře klouzala. „Na místě je použití olejů s dostatečnou kluzností, aby destička nevytahovala pleť. Pozor ale na ty příliš aromatické. Vůně oleje může negativně ovlivnit celkový požitek z kosmetické masáže. Při výběru oleje je také třeba brát ohled na typ pleti. Je možné použít i kosmetická séra pro vyživení pleti, já se ale držím pravidla, že méně je více,“ říká Petrušová.

4. Správný směr a citlivý přístup

A teď to zásadní: Aby masáž fungovala, jak má, je třeba dodržovat určitá pravidla. Zejména masírovat správným směrem a jemně. Destička není k pleti natočená kolmo, pleť s ní masírujete spíše plochou než hranou. Tahy se vedou od středu obličeje směrem ke krajům, a to jemně a citlivě. Zatímco s rollerem se postupuje shora dolů, tedy od oblasti čela až ke klíčním kostem (na partie kolem očí a nosu použijte menší stranu válečku), v případě destičky se nejprve vede tah od uzliny pod uchem směrem ke klíční kosti (tedy po krku) a pak se postupuje od čelisti směrem vzhůru.

Zdroj: www.tcmguasha.com

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.