„Tento krok řada žen podceňuje, přitom správné čištění pleti a intenzívní hydratace je to, co zaručí krásné líčení, bez správně připraveného podkladu bude sebedražší make-up pouze zvýrazňovat texturu, prostě nesedne,“ upozorňuje vizážistka Simona Bártová z Make-up Institute Prague, který školí vizážisty a pořádá i kurzy líčení pro veřejnost. Základem je podle ní šetrný peeling, sérum a hydratace. „A samozřejmě pravidelná péče u kosmetičky,“ dodává s tím, že investice do pleťové kosmetiky a péče odborníků je podle ní důležitější než to, jakou dekorativní kosmetiku si koupíte.


Na dobře vyčištěné a hydratované pleti bude make-up vypadat svěže, rovnoměrně a také na ní bude mnohem lépe držet. Jen si dejte pozor na to, abyste make-up nezačala nanášet příliš brzy po hydratační péči. Na pleti by se pak mohly tvořit nevzhledné žmolky. Dejte pokožce na vstřebání hydratační péče alespoň deset minut. Potřebujete-li, aby make-up držel opravdu dlouho, nebo nemá-li vaše pleť zrovna ideální texturu (zvětšené póry, výrazné vrásky, ztráta jasu), neváhejte po hydrataci nanést ještě primer neboli podkladovou bázi.

S make-upem zlehka


Při nanášení samotného make-upu netlačte na pilu. „Krásně modelovaný obličej lze vytvořit i bez použití silně krycího makeupu a tvrdého konturování, jaké vídáme na instagramu. Tyto techniky nejsou na denní nošení vhodné. Lehký svěží makeup, krémová tvářenka, bronzer a rozjasňovač splní svou roli daleko lépe,“ podotýká Bártová. Vaším cílem by tedy mělo být vytvořit zdravě vypadající zářící pokožku.


S výběrem make-upu je nejlepší nechat si poraditv parfumerii, případně ve speciálním butiku s profesionální dekorativní kosmetikou. Tak budete mít jistotu, že vám odstín dokonale sedne. Na každodenní líčení jsou ideální lehčí, méně krycí textury – vklepávejte je do pleti lehce navlhčenou houbičkou, štětcem, případně prsty. Klíčové je nanést make-up až k linii vlasů a pod bradu. Nezapomeňte také lehce natónovat krk a případně i dekolt, aby byl výsledek co nejpřirozenější. Pod lícní kosti (zhruba do půlky tváře) a kolem linie vlasů štětcem naneste slabou vrstvičku bronzeru. Jablíčka tváří poťupkejte krémovou tvářenkou (vypadá nejpřirozeněji) a nad lícní kosti, nad kořen nosu a pod nejvyšší bod obočí vklepejte malé množství rozjasňovače.

Zdroj: www.makeupinsitute.cz