Premium obsah

Letní trend 2023. Vytažená tanga a oversize kousky. Podívejte se sami

Letní trend 2023. Vytažená tanga a oversize kousky. Podívejte se sami
Jestli něco platí o módě, pak je to to, že je cyklická. Neustále se opakuje. To, co se nosilo před patnácti lety, se bude za patnáct let nosit znovu. Letos jsou absolutním módním hitem devadesátky. 

Mám kamaráda, který kdykoliv mě letos vidí, řekne mi, že jsem oblečená jako v devadesátkách. Jsem devadesátkové dítě, je mi to tedy přirozené. Když jsem se letos na festivale rozhlédla po ostatních slečnách a ženách, uvědomila jsem si, že jsou oblečené víceméně úplně stejně, jako já. Baggy kalhoty, flanel, džínové bundy, široké a volné mikiny, slip šaty a hlavně - klasické martensky! Že by se devadesátky staly znovu trendy?

Zdroj: Youtube

90s ve stylu Britney

Obrovskou módní ikonou devadesátek byla Britney Spearse. Dnes už ji na sociálních sítích málokdy uvidíte oblečenou, ale to k ní prostě patří. Britney dokázala absolutně zbořit módní tabu a často nosila například vysoko vyhrnutá tanga a bokové džíny. Něco takového můžete stále častěji vidět i na dnešních popových i jiných hvězdách. Vytažená tanga nosí často například zpěvačka Dua Lipa.

Vytažená tanga z bokových kalhot jsou in! Zdroj: Shutterstock

Hlavně pohodlně

Obrovskou výhodou devadesátkové módy je to, že je opravdu pohodlná. Oversized trička, baggy pants, velké příjemné mikiny, rybářské kloboučky neboli buckethats... Tyto módní kousky vás většinou úplně schovají a nemusíte řešit žádné "problémové partie." Vyhrát si ovšem můžete s barvami! Nebojte se, že by vám zelená, oranžová nebo třeba fialová neslušela, naopak využijte pestrých i pastelových barev.

Slip šaty

Slip šaty byly v devadesátkám ohromným hitem jak pro běžné nošení tak i formální akce. Jde o šaty, které připomínají spodní prádlo a skvěle podtrhují postavu a ženskost. Mají délku buď pod kolena nebo až na zem a jsou pro ně typická tenoučká ramínka a výstřih do V. A jak to v módě devadesátých let platí - barvám se meze nekladou!

Slip dress jsou šaty, které sluší ženám všech typů postav. Zdroj: Shutterstock

Baggy pants

Pytlové kalhoty nepatří pouze do kultury skejťáků a hip hopu devadesátek. Dnes jsou velmi oblíbené a trendy, protože poskytují úžasnou volnost pohybu a pohodlí. Materiály baggy kalhot jsou také neomezené. Můžete si pořídit wide-leg džíny, tepláky, šusťáky... V létě se budou skvěle nosit například volné lněné kalhoty, nebo prodyšná bavlna. Nebojte se ani výrazných vzorů a barev. 

Baggy pants se v devadesátkách kombinovaly i s oversized topem. Zdroj: Shutterstock

Martensky i v létě!

Typické vysoké boty od Dr. Martens jsou takovým nepsaným devadesátkovým symbolem. Sluší absolutně každému a vypadají skvěle úplně se vším. Kraťásky, šaty, tepláky, baggy pants... Každému outfitu dodají trochu Grunge, který byl v devadesátkách velmi populární. Nezůstávejte pouze po klasických černých či vínových martenskách - skvěle vypadají například ty bílé.

Vysoké boty vypadají výborně k jakémukoliv outfitu. Zdroj: Shutterstock

Ať už se rozhodnete vzít si devadesátkové trendy k srdci či nikoliv, myslete na to, abyste se oblíkali svobodně podle toho, co je vám příjemné a co se vám líbí. Módní trendy nás mohou inspirovat ve vymýšlení vlastního outfitu ale neurčují, co nosit smíme a co ne.

Zdroje:

https://issuu.com/abbiefranks/docs/dr_martens_report_issuu_

https://fashionhistory.fitnyc.edu/1990-1999/

https://www.masterclass.com/articles/1990s-fashion

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.