Ledové ochlazení

Benefity ledové vody využíváme stále víc a víc. Otužování v posledních letech zažívá neskutečný boom. Využijte tento ledový zázrak i pro svůj obličej. Studená voda přináší tolik výhod. Jak na to? Ponořte obličej do mísy se studenou vodou, kam přidáte pár kostek ledu. Co vám tato procedura přinese kromě příjemného osvěžení? Ledová voda působí jako prevence vzniku akné a černých teček. Pokožka se totiž téměř okamžitě stane pružnější, zmizí nadměrný maz a zmenší se póry. Pravidelné vystavování pokožky ledové vodě zvyšuje její odolnost, snižuje začervenání kůže a oddaluje tvorbu vrásek. A jak to vlastně funguje? Studená voda totiž stimuluje krevní oběh a tím jsou efektivněji transportovány toxiny ven z pokožky.

Obličejová jóga

Často pečujeme o své tělo, chodíme cvičit, obličej ale v podstatě neprocvičujeme. Přitom máme na obličeji přes 50 svalů. Stačí 10 minut denně. Na internetu si najděte 5 základních a jednoduchých cviků, které se naučíte během chvilky. Dlaněmi vytahujete svaly na čele, lícních kostech i krku. Do cvičení zapojujete i obočí a ústa a jazyk. Obličejovou jógu pak můžete praktikovat naprosto kdykoli a kdekoli – v posteli před spaním, u sledování televize, ve sprše nebo ve vaně. Stačí tak málo, výsledky pocítíte velmi rychle.

Sauna nejen na imunitu

I když nejste fanoušci saunování, napařování přináší vaší pleti nespočet výhod. Pára totiž zvyšuje průtok krve a aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu. Vaše pokožka je po páře viditelně vypnutější, pevnější a působí mladistvě. Během procesu napařování se otevřou všechny póry, svou pleť tak účinně zbavíte odumřelých buněk, nečistot a bakterií. Napařená pokožka také lépe absorbuje veškeré látky, které jí dodáváte. Účinnost kosmetických přípravků, krémů a sér se mnohonásobně zvýší. Nemusíte ale trávit hodiny v sauně. Můžete si pořídit přístroj na napařování obličeje nebo klasicky napařovat obličej v misce s vařící vodou. Uvidíte, že se z této procedury stane příjemná chvilka, na kterou se budete těšit.

Nemračte se

Znáte ten pocit, kdy koukáte do počítače, přemýšlíte a najednou zjistíte, že se nejen hrbíte, ale máte pokrčené a svraštělé čelo? Přehnaná mimika, krabatění čela, ale i pití brčkem a pískání stojí za vznikem vrásek. Při soustředění nebo řešení problému myslete na to, že ty vrásky za to nestojí. Zkuste si k počítači napsat na papírek poznámku typu: „Nemrač se!“ – tato připomínka vám pomůže vytrhnout se ze soustředění a kontrolovat sebe sama. To samé platí pro pokrčený krk – snažte se hlavu držet zpříma. Sklopená hlava může způsobit předčasný výskyt vrásek v oblasti dekoltu a krku.

Pečujte o svůj střevní mikrobiom

Stav pokožky úzce souvisí se stavem tlustého střeva. Jakmile je tlusté střevo zaneseno toxiny, na vašem obličeji se tento stav projeví v podobě nepříjemného akné a vyrážky. Hlídejte si pravidelný pitný režim a do jídelníčku byste měli zahrnout dostatek vlákniny. Vaší pleti neprospívá ani nezdravé mlsání sladkostí. Vysoká konzumace jednoduchých cukrů způsobuje zaněcování pleti.

Dostatek spánku je základ

Ať už si osvojíte jakékoli rady a triky, stejně jako vaše tělo i pokožka potřebuje odpočinek. Během spánku se totiž uvolňuje hormon zvaný melatonin, který pozitivně ovlivňuje vlastní regenerační procesy pleti. Naopak nedostatek spánku negativně ovlivňuje tvorbu kolagenu, a navíc způsobuje nehezké kruhy pod očima. Pro pleť je navíc důležité nejen to, jak dlouho spíte, ale v čem spíte. Pro vaši pleť je ideální měnit povlak polštáře 2x týdně. Povlečení a prostěradlo pak alespoň jednou za 14 dní. (WALKER, Matthew. Proč spíme: odhalte sílu spánku a snění. Jan Melvil Publishing, 2018.)

Zdroje:

https://www.rehabilitace.info/krasa/myti-obliceje-studenou-vodou-je-to-spravny-krok/

https://www.arome.cz/clanky/recenze-oblicejovy-naparovar-facial-oblicejova-sauna/

https://simyoga.cz/

WALKER, Matthew. Proč spíme: odhalte sílu spánku a snění. Jan Melvil Publishing, 2018.