Odlíčení je základ

Ať už máte doma sebekrásnější líčidla, pokud je nanášíte na nevyčištěnou pleť, efekt nikdy nebude vypadat dobře. Váš obličej prozradí, jestli mu věnujete péči a denně ho čistíte. Pokud ne, koledujete si o zanícené pupínky, ucpané póry, akné, černé tečky, ale i o suchá odlupující se ložiska – no zkrátka, to nechcete! Každá kosmetička vám řekne, že čištění pleti je alfou a omegou péče o pleť v každém věku, ať už je vám 15, nebo 50. Ideální je vsadit na dvoufázové čištění, kdy z pleti v prvním kroku odstraníte make-up pomocí micelární vody, odličovacího mléka, pěny, gelu nebo oleje – záleží, co vyhovuje vašemu typu pleti. Pak by mělo následovat tonikum, které pleť dočistí a zároveň zklidní a připraví na porci hydratace v podobě krému. Pozor, obličej byste si měly čistit i ve dnech, kdy se nelíčíte: na vaší pleti i tak ulpívá množství prachu a nečistot, které nejsou vidět. Pro případy, kdy se vrátíte domů pozdě a jste opravdu unavená, se hodí mít po ruce vlhčené kosmetické ubrousky určené na odlíčení, kterými make-up smyjete pomocí pár tahů. Hlavně žádné drhnutí, obličej si žádá jemné, šetrné zacházení.

Zdroj: Youtube

Mějte pěstěné ruce

Nic nesrazí vzhled ženy dolů tak rychle jako zanedbané nehty. A to nemluvím jen o nehtech špinavých, okousaných nebo s ožužlanou kůžičkou. I když to je samozřejmě fuj! Špatně působí, i když je každý nehet jinak dlouhý, třepí se a odlupuje se z něj lak. Nemusíte mít nehty upravené od profesionála a chodit na manikúru každý týden, stačí, když si denně uděláte pár minut na domácí péči. Jestli nemáte čas hlídat si odlupující se barvu laku, používejte průhledný lak, který nehty zároveň zpevní. Okolí nehtu vyživujte pomocí heřmánkového olejíčku a pravidelně si nehty pilujte do požadovaného tvaru. Jestli nosíte nehty umělé nebo s barevným gelem, pak choďte na doplnění včas ve chvíli, kdy začnou odrůstat a barevný přechod je viditelný, doporučuje se každé tři týdny. Ruce si také několikrát denně promazávejte krémem, aby zůstaly pěkně hydratované.

Znáte svoje barevné spektrum?

Není pravda, že make-up naši pleť zatěžuje, a tak by se neměl používat denně. To už dávno neplatí, naopak – vhodně zvolený make-up zakryje zarudlá a nedokonalá místa a pleť hezky sjednotí a vyhladí. Každá žena by ale měla znát tón svojí pleti. Ten je buď studený, nebo teplý, s podtónem dooranžova, dožluta nebo dorůžova. Podle toho by měla žena vybírat i kosmetiku. Kvalitní make-up by měl dokonale splynout s vaší pletí. Nestyďte se a nechte si poradit v drogerii či parfumerii, klidně vyzkoušejte i několik vzorků, a to na denním světle. Zkoušení na ruce není ideální, protože kůže tam má jiný odstín než v obličeji. Volte make-up s UV faktorem, kterým vyřešíte i ochranu pleti před slunečními paprsky, které mohou za vrásky a pigmentové skvrny. Dobře uděláte, když si pořídíte rovnou dva odstíny – jeden na podzim a zimu, kdy je pleť světlejší, druhý o něco tmavší na jaro a léto, kdy jsme opálené. Make-upy pak můžete podle libosti i míchat a namixovat si nejvhodnější odstín. Make-up nenanášejte prsty, ale použijte k tomu navlhčenou houbičku nebo speciální štětec, kterým ho rozetřete doztracena. A mějte na paměti, že když změníte radikálně barvu vlasů, bude potřeba nejspíš vybrat i nový odstín make-upu.

Naučte se konturovat

Královnou konturování se už před lety stala americká celebrita Kim Kardashian, která svět naučila, že správné použití bronzeru, korektoru a rozjasňovače může docela dobře nahradit různé estetické zákroky. Stačí vědět, kam nanést tmavou a světlou barvu, která místa potlačit a která naopak opticky vytáhnout. Maskéři radí bronzovat pouze vysoké body obličeje, kam běžně dopadá slunce, tedy čelo, nos a bradu. Když bronzerem poprášíte i vnější okraje obličeje (linii podél vlasů a uší, spodek brady), opticky ho zeštíhlíte. Pro zakrytí kruhů pod očima přidejte do vnitřních koutků očí kapku rozjasňovače, dobře fungují i světlé oční stíny. Větší rty vám vykouzlí trik, kdy ústa obtáhnete konturovací tužkou, vyplníte tmavší rtěnkou a do středu rtů nanesete světlý lesk s perletí.

Hydratujte nejen obličej

Tak schválně – jak si nanášíte pleťový krém? Pokud si na čelo, bradu a tváře nanesete jen trošku krému a pak halabala rozetřete, je to špatně. Zapomínáte totiž, že máte i krk a dekolt, který stárne stejně rychle jako váš obličej a také si zaslouží pozornost. „Pokud jde o péči o pleť, váš obličej končí u bradavek,“ říká vizážistka Fiona Stiles a dodává: „Nezastavujte se u své čelisti, ani u krku. Pokračujte směrem dolů.“ Když před nanesením krému zařadíte pár cviků z obličejové jógy, preventivně bojujete proti stárnutí a hlubokým vráskám. Jestli jste ale ve spěchu, udělejte si alespoň ranní dvouminutovou masáž, při které tahy vedete směrem ven a nahoru. Pozvednete tím povislé obličejové kontury, pleť zpevníte a krém se lépe vstřebá.

Zdroje:

Autorský článek

https://www.glamour.com/story/makeup-hair-skin-tricks-to-know-by-age-30