Premium obsah

Kosmetika na míru. Co potřebujete ve 20, 30, 40 a 50? Možná vás to překvapí

Kosmetika na míru. Co potřebujete ve 20, 30, 40 a 50? Možná vás to překvapí
Zatímco ve dvaceti se k pokožce můžeme chovat „macešsky“, aniž by to na ni bylo nějak výrazně znát, po čtyřicítce nám neodpustí jedinou probdělou noc. Víte, jak s postupujícími roky změnit svou beauty rutinu, aby pokožka byla pořád fit?

Zdravé kosmetické návyky bychom měly pěstovat už od velmi raného věku, tedy v okamžiku, kdy pokožka ještě působí dojmem, že zdánlivě nic nepotřebuje. Čím dříve se totiž pokožku naučíme opravdu pravidelně čistit, hydratovat a chránit proti slunci, tím lépe pro nás. Ve dvaceti to možná vypadá skoro jako zbytečnost, ale už ve třiceti se vám tahle „investice“ začne vracet.

Zdroj: Youtube

Právě po třicítce se totiž objevují první známky stárnutí. „V těchto letech často ještě přetrvávají problémy s pozdní formou akné, pleť bývá často smíšená, se suššími a mastnějšími oblastmi. Dochází k tvorbě prvních vrásek, zejména kolem oči, na čele a mezi obočím,“ říká dermatolog Jan Kučera z Perfect Clinic Dermatology. Kromě výše zmíněného je tedy nejvyšší čas nasadit oční péči a sérum se složkami podporující pevnost a vitalitu pleti. Patří mezi ně kyselina hyaluronová, vitaminy C a E a kolagen.


Po čtyřicítce se začíná zhoršovat elasticita pokožky, prohlubují se vrásky a často se objevují i pigmentové skvrny. Investujte do přípravků určených pro zralou pleť – velmi účinnou ingrediencí je například retinol nebo jeho rostlinná alternativa bakuchiol. Začínají-li vám vystupovat pigmentové skvrny, nasaďte depigmentační sérum nebo rovnou ucelenou depigmentační kosmetickou řadu.

Zpomaluje stárnutí a maže vrásky. Zázračná látka obsažená v drůbežím mase
Zpomaluje stárnutí a maže vrásky. Zázračná látka obsažená v drůbežím mase

„Jez to kuře i s chrupavkami, jsou dobré na klouby,“ slýchali jste možná jako malí od rodičů. Pravda je, že kolagen má nezastupitelnou roli nejen jako ochrana kloubů a šlach, ale podporuje i zdraví pleti, nehtů a vlasů. V těle nám ho s věkem přirozeně ubývá a kolem 40. roku už se netvoří téměř vůbec, proto je nutné získávat ho z jiných zdrojů. Kde ho najít a jaké typy kolagenu vlastně existují?

„V padesáti letech je pak pleť vlivem hormonálních změn spíše suchá, dehydratovaná. Ve větší míře se tvoří vrásky a záhyby v celém obličeji. Pokožka je povadlá, dochází k poklesu kontur a ztrátě objemu. Přibývají pigmentace, různé výrůstky na kůži nebo nerovnosti pleti,“ popisuje další vývoj pokožky dermatolog Kučera. Nejlépe pokožce udělají přípravky pro ženy po menopauze. Ani ty ale samy o sobě často nestačí. Dermatolog Kučera klientkám po padesátce nejčastěji doporučuje ošetření laserem či odstranění vrásek botulotoxinem. Skvělých výsledků však můžete dosáhnout i pomocí injekčních výplní kyselinou hyaluronovou, které pleti nejen dodají objem, ale nakopnout v ní i tvorbu kolagenu.

Zdroj:

  • dermatolog MUDr. Jan Kučera, Perfect Clinic Dermatology www.perfectclinic.cz 
  • https://www.dermatologytimes.com/view/aging-through-decades
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.