Premium obsah

Když je méně více. Umíte správně používat pudřenku?

Když je méně více. Umíte správně používat pudřenku?
Pudr ženy milují po staletí, možná je ale na čase tuhle lásku přehodnotit. Ne vždycky nám totiž udělá dobrou službu. Pokud s ním člověk neumí zacházet správně, snadno se stane, že mu opticky zbytečně přidá roky. Zeptali jsme se vizážisty, jak do téhle pasti nespadnout.

"Pudr rozhodně není povinný. Máte-li ale mastnější pleť nebo je vám lesk jednoduše proti srsti, klidně ho použijte. Ale s mírou a jen na střed obličeje, jinak bude tvář působit uměle," radí vizážista a stylista České miss Sam Dolce. Řešením lesknoucích se částí obličeje může ostatně být i zmatňující kosmetika nebo speciální papírky, kterými si v průběhu dne z pleti odsajete přebytečný kožní maz, který lesk způsobuje.

Jak se nepřipravit o zdravý glanc

Nezapomeňte, že zdravá pleť se přirozeně vždy určitým způsobem leskne a pokud to s pudrem přeženete, o tenhle zdravý glanc se připravíte. Pokožka kvůli tomu pak bude působit unaveně a mdle. Přebytečný produkt navíc zvýrazní i vrásky a póry, což je rozhodně něco, co nechcete. Trend posledních let navíc velí vnést do tváře co nejvíce světla a s tím je zmatňování pomocí pudru v rozporu. Když už pudrovat, je nejlepší sáhnout po bezbarvém neboli transparentním pudru, který prodlouží životnost make-upu.

Transparentní pudr je sázka na jistotu

"Nejlepší službu vám udělají transparentní pudry, které svou barvou nezkreslí nanesený make-up. Pořídit se dají i pudry s HD technologií, které fungují jako takové foto filtry naživo. Pokud se ale pro HD pudr rozhodnete, počítejte s tím, že se na rozdíl od kamer a foťáků přiliš nepřátelí s bleskem," podotýká Dolce. Pudr nanášejte velkým kulatým štětcem, který nejprve lehce oklepejte o zápěstí. Zbavíte se tak přebytečných pudrových částeček. Labutěnky a houbičky, které bývají součástí pudřenek, většinou na pleť přenesou více pudrových zrníček, než je potřeba.

Zdroj:

www.missczechrep.cz 

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.