Tip dne: Když jdou umělé nehty dolů. Vraťte své přírodní do formy

To, co teď vaše nehty potřebují ze všeho nejvíc, je ochrana, protože jsou ztenčené a extrémně citlivé. Nehty udržujte co nejkratší, předejdete tak jejich lámání a umožníte jim, aby zesílily. Zastřihávejte a zapilovávejte je klidně každé tři dny. Šikovnou berličkou jsou v tomhle období zpevňující laky, které oslabeným nehtům poskytnou základní ochranu. Na trhu dokonce najdete i takové, které jsou speciálně určené ženám, co se čerstvě zbavily umělých nehtů.
Také se určitě neobejdete bez výživného olejíčku. Nehty jím přetírejte několikrát denně, rychleji díky němu zesílí. Nejméně třikrát denně nehty promažte krémem na ruce, ideální je to ale udělat po každém mytí, abyste zabránila další dehydrataci nehtu. Vyplatí se také investovat do šetrného mýdla, skvělou volbou je třeba to pro atopiky. Rozhodně se vyhněte mýdlem s dezinfekční složkou i dezinfekcím na ruce jako takovým. Ruce také důsledně chraňte rukavicemi, kdykoli budete umývat nádobí nebo uklízet. Máte-li nehty opravdu hodně zničené, pomohou doplňky stravy z lékárny. Funguje kolagen, biotin a vitamin E.
„Hodně můžete ovlivnit tím, kde a jak si umělé nehty necháte sundat. Nejhorší varianta je jejich kompletní spilování, po kterém zůstanou vaše vlastní nehty tenké jako papír,“ upozorňuje pražská manikérka Eva Hájková. Daleko lepší je spilovávat je postupně podle toho, jak odrůstají. Trvá to sice delší dobu, ale zase se tak vyhnete fázi extrémně oslabených nehtů.
V žádném případě se nehtů nezbavujte sama doma, protože byste si tím mohla mohla strhat jednotlivé vrstvy nehtů. V nejhorším případě můžete dokonce odtrhnout nehet od nehtového lůžka.
Zdroj:
manikérka Eva Hájková
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7819586/pdf/jcad_13_12_18.pdf