Jak zesvětlit tmavou barvu vlasů? Kadeřník Ondřej Veselý radí, jak na to

Proměna z tmava do světla patří v kadeřnickém světě k těm nejradikálnějším zásahům. „Své klientky dopředu upozorňuju, aby si na přerod v blondýnu vyhradily dost času. Strávit u mě mohou i tři hodiny a ani pak nemusí být výsledek nakonec úplně stoprocentní,“ říká kadeřník Ondřej Veselý z pražského salonu Hair Area. Zesvětlení vlasů je totiž hodně zdlouhavý proces, a nemá-li jít na úkor zdraví vlasů, je dost možné, že si u kadeřníka posedíte vícekrát.
Počítat je ovšem třeba i s tím, že kromě barvy vlasů bude kadeřník možná muset zasáhnout i do jejich délky. A to poměrně radikálně. „Konce vlasů bývají i bez barvení či odbarvování poměrně zničené, takže na nich výrazné a zároveň rychlé zesvětlení nikdy nevypadá dobře. Proto vlasy při zesvětlování obvykle doporučuju zkrátit o deset až patnáct centimetrů,“ podotýká kadeřník.
Doplňte výživu
Proces zesvětlování je pro vlasy hodně náročný – mohou být najednou citlivější a poškozenější než dřív. Proto se připravte, že budou potřebovat štědrou dávku výživy. Masku či zábal jim dopřejte minimálně jednou týdně. Kromě regeneračních přípravků a výživných vlasových olejů se vyplatí pořídit i kosmetiku speciálně určenou pro blondýnky. Ta totiž prodlužuje trvanlivost světlých odstínů a díky obsahu fialových pigmentů zároveň brání nežádoucím odleskům, zejména těm žlutavým.
Láká vás světlý odstín, ale nejste si jím pořád jistá? začněte s prosvětlenými prameny či melírem. „Barevný přechod pak nebude tak drastický a navíc budete mít dostatek času na to, abyste si vy sama i váš kadeřník ujasnili, jaký odstín vám nejlépe padne,“ doporučuje kadeřník Veselý.
Zdroj:
- kadeřník Ondřej Veselý
- www.hairarea.cz
- www.sciencebuddies.org/science-fair-projects/project-ideas/MatlSci_p020/materials-science/hair-bleaching-damage