Bez masky, séra či výživných ampulí se dekolt s přibývajícím věkem neobejde. Dobře mu udělají hlavně ty s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové a lipidů, které doplní zásoby vláhy a obnoví ochrannou kožní bariéru. Přidáte-li k tomu ještě kmenové buňky, peptidy či vitamin E, pomůžete kůži, aby se důkladně zregenerovala. Viditelného zlepšení ale můžete dosáhnout i pomocí retinolu a jeho derivátů.

Zdroj: Youtube

Koncentrované přípravky, jako jsou séra či ampule, můžete používat nárazově jako nápravnou kúru po létě. Pozorujete-li ale už na svém krku a dekoltu výraznější známky stárnutí, zařaďte je každý den spolu se speciálním krémem, který nanesete hned v zápětí. Masku dekoltu dopřejte jednou nebo ještě lépe dvakrát týdně.

Než ale pokožce naservírujete jakoukoli výživu, nejprve jí dopřejte stejně důkladnou očistu jako svému obličeji. „Krk a dekolt bychom měli každý večer zbavit nečistot, mazu a zbytku parfému. Teprve potom je ošetřete krémem, sérem či přípravkem speciálně vyvinutým pro tyto partie,“ říká korektivní dermatoložka Jitka Chaloupecká z Laserového centra Anděl. Nečistoty by pokožce nejen bránily v efektivní regeneraci, ale také by způsobily, že by se účinné látky z pečujících přípravků do kůže dostaly jen v omezeném množství. Chcete-li pronikání účinných látek ještě podpořit, pochlapte se a dopřejte dekoltu ze všeho nejdřív studenou sprchu, která kůži prokrví.

Jak se zbavit vrásek v dekoltu?

1. Narovnejte se

Kulatá záda jsou největším nepřítelem pevného dekoltu, usnadňují totiž práci gravitaci. Budete-li si hlídat správné držení těla, vaše prsa nebudou tolik podléhat času a vydrží pevná ještě dlouho.

2. Noste správnou podprsenku

Většina žen podle statistik nosí úplně jinou velikost prádla, než by potřebovala. Špatně padnoucí podprsenka přitom prsa nejen deformuje, ale zhoršuje také držení těla a zpomaluje tok lymfy. Zvlášť záležet si dejte na výběru té sportovní, která prsa chrání před extrémní zátěží při pohybu.

3. Hlídejte si váhu

Velké váhové výkyvy pro prsa vždycky znamenají riziko, že ztratí pevnost. Zvlášť změní-li se vaše hmotnost v krátkém čase. Proto chcete-li hubnout, netlačte příliš na pilu a kil navíc se zbavujte postupně. Snížíte riziko, že dietu odskáče váš dekolt.

4. Posilte prsní svaly

Prsní svaly jsou pro pevnost dekoltu klíčové. Proto se na ně alespoň dvakrát týdně zaměřte. Nám se osvědčily tyhle cviky: Široký klik – klasický dámský klik, jen ruce při něm dejte na větší vzdálenost, než je šířka ramen a lokty držte od těla. Udělejte tři série po 5 až 10 opakováních.Tlak dlaní – dlaně spojte před hrudníkem a 15 vteřin jimi proti sobě tlačte tak silně, jak jenom dokážete. Opakujte alespoň 5×.

5.Střídejte teplou a studenou

Střídavé sprchování teplou a studenou vodou pokožku v dekoltu prokrví a vypne, takže bude pružnější. Namísto sprchy můžete použít i masáž kostkami ledu, efekt bude stejný.

6. Namažte se

Pokožka v oblasti prsou je relativně tenká, křehká a snadno ztrácí vláhu. Proto ji poctivě promažte každý den, zvýšíte tak její elasticitu. Použít můžete obyčejné tělové mléko, mnohem lepší službu ale udělají speciální zpevňující přípravky na dekolt. Nanášení spojte s jemnou masáží krouživými pohyby od zdola nahoru. Pomůžete tak nejen prokrvení pokožky, ale i lepšímu vstřebání účinných látek z krému.

7.Obruste kůži

Pravidelný peeling jednou týdně váš dekolt zjemní a vyhladí, protože kůži zbaví odumřelých buněk. Použijte stejný přípravek jako na obličej, budete tak mít jistotu, že peelingová zrnka křehkou pokožku v dekoltu nepodráždí. Vyhněte se bradavkám.

8. Chraňte se

Dekolt patří k místům, která jsou slunečnímu záření vystavená skoro celý rok. Proto se v něm také brzy začnou objevovat pigmentové skvrny a vrásky. Nejlepší prevencí je opalovací krém s vysokým UV faktorem. Používejte ho od jara do podzimu.

9. Spěte na zádech

Pro prsa je to ta nejlepší regenerační pozice. Spánek na boku či břiše totiž může přispívat ke vzniku záhybů a vrásek, a to nejen v oblasti dekoltu, ale i na krku.

Zdroj:

  • dermatoložka MUDr. Jitka Chaloupecká, www.lcandel.cz
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2699641/