Tukovou celulitidu typicky mívají ženy, které milují jídlo a zároveň se příliš nehýbou. Celulitida se často kromě stehen a boků objevuje i na vnitřní straně kolen nebo na břiše a je na pohmat měkká. A také je většinou viditelná pořád, tedy bez ohledu na to, jestli jste v klidu nebo se hýbete.„Co u ní stoprocentně pomáhá, je snižování tukové hmoty ať už zlepšením životosprávy, fyzickou aktivitou nebo cestou medicíny,“ říká dermatoložka Dominika Slezáková z kliniky Mediestetik, která klientkám s touhle formou celulitidy často doporučuje neinvazivní kryolipolýzu coolsculpting nebo injekční lipolýzu.

Zdroj: Youtube

Obě metody pomáhají štěpit tuky. V prvním případě k tomu využívají chlad, v tom druhém enzymy, které se vpraví přímo do tukového polštářku. Obě metody dermatologové často kombinují ještě s mezoterapií, která pokožku ještě více vypne a vyrovná. K redukci nevítaných tukových zásob se dá využít i laser. „Konkrétně jde například o technologii Palomar SlimLipo Laser. Při ní pomocí jednoduchých vpichů odstraníme přebytečné tukové buňky a laser zároveň zahřeje podkoží, čímž se pokožka stáhne a vypne. V oblasti nohou se tak dá zbavit i celulitidy,“ říká plastický chirurg Miroslav Krejča z kliniky Laser Esthetic. Výhoda je, že je zákrok třeba absolvovat pouze jednou. Stojí necelých 30 tisíc.

Nasedněte na kolo

Trápí-li vás tuková celulitida, tělo si ze všeho nejvíc říká o pohyb při nižší tepové frekvenci, při které se pálí tuk. Ideální je jízda na kole, svižná chůze, nordic walking nebo třeba tae bo. To všechno jsou aktivity, díky kterým se objem tukových buněk zmenší, takže se nerovnosti na povrchu kůže automaticky vyrovnají. Ideální jsou čtyři hodiny týdně a počítá se i chůze do schodů nebo dobíhání autobusu. Pohyb doplňte krémy proti celulitidě, které umí hubnutí v problematických partiích zefektivnit. Na tukovou celulitidu se nejvíc hodí ty, které kromě zpevňování pokožky pracují i na odbourávání tukových zásob.

Z jídelníčku vyškrtněte všechna sladká tučná jídla a naopak do něj zařaďte hodně čerstvé zeleniny a vlákniny. Obzvlášť důležitý je v případě tukové celulitidy a její likvidace pitný režim. Když se totiž tuk odbourává, jeho kapénky přecházejí do krve, odkud se přes ledviny dostávají pryč z těla. Hlídejte si proto, abyste denně vypila alespoň dva litry tekutin.

Zdroje: