Jak vzniká celulitida

Že jste se stala majitelkou pomerančové kůže, si dlouho nemusíte všimnout. Dolíčky jsou často viditelné jen tehdy, když kůži stisknete prsty nebo na ni zatlačíte. Na počínající celulitidu nejlépe zabírá hydratace spojená s pravidelnou masáží pokožky. Ta podpoří krevní oběh a látkovou výměnu, a usnadní tak odvod odpadních látek, které za projevy celulitidy mohou. Poohlédněte se po kosmetice s vysokým obsahem kofeinu, výtažků z mořských řas nebo břečťanu, které umí rozproudit zpomalenou mikrocirkulaci krve.

Zdroj: Youtube

„Kůži zpevníte i pravidelným saunováním a otužováním,“ radí dermatoložka Dominika Slezáková z pražské kliniky Mediestetik. V další fázi pomeranč začne vystupovat jen v ostrém světle nebo při zatnutí svalů. To už je ale podle dermatologů signál, že je třeba kromě domácí péče nasadit i silnější zbraně v podobě lymfodrenáží a přístrojových ošetření. „Klientkám, které přijdou s prvními projevy celulitidy, nejčastěji doporučuji přístroj BodyShape, který v sobě spojuje účinky radiofrekvence a vakua. Účinně zvyšuje pevnost podkoží a vypíná nerovnosti na povrchu kůže,“ říká doktorka Slezáková. Dobré výsledky má ale trochu překvapivě i mezoterapie.

Ta se v případě celulitidy provádí pomocí speciálního válečku s mikrojehličkami, který jemně naruší povrch pokožky, a umožní tak účinným látkám z emulze, která se nanese hned vzápětí, aby pronikly do pokožky hlouběji, nežli to dokáže kosmetika. „Emulze obsahuje vitaminy, proteiny, tělu vlastní kyselinu hyaluronovou a další látky, které odstraňují volné radikály. A kyselina hyaluronová navíc kůži zpevňuje,“ vysvětluje estetická dermatoložka Monika Kavková z pražské Be Elite Clinic

Jak se rychle zbavit celulitidy

Bez pohybu se pomerančové kůže ale ani v počátečních fázích nezbavíte, zvlášť trávíte-li větší část pracovního dne s počítačem. Největšími nepřáteli dolíčků jsou totiž rozprouděná krev a lymfa a ty nejlépe povoláte do zbraně právě pohybem. Zabírá chůze v ostrém tempu, tanec nebo zumba, kterými zároveň zpevníte svaly a lehce zredukujete tukové zásoby. Podmínkou je ale cvičit alespoň tři hodiny týdně.

Vyplatí se také zaměřit na vyvážený jídelníček a dostatečný příjem tekutin. Odlehčený jídelníček bohatý na čerstvou zeleninu a ovoce pročistí tělo a pomůže mu zbavit se odpadních látek a nechtěných tukových zásob, které ke vzniku celulitidy přispívají. Doplnit ho můžete i detoxikačními šťávami, bylinkovými čaji či sirupy, které umí urychlit látkovou výměnu v těle, a rychleji tak nastartují odbourávání celulitidy. Naopak se snažte vyhýbat sladkostem a průmyslově vyráběným potravinám a polotovarům, které jsou dost často plné tuku, sacharidů a také éček, které zatěžují organismus.

Zdroje: