Bradavice jsou virového původu a jedná se o výrustky na kůži či sliznicích. Nejčastěji se bradavice objevují na chodidlech, dlaních, prstech, obličeji a některé typy se vyskytují i v oblasti genitálií. Bradavice se ale můžete zbavit i přírodní cestou.

Zdroj: Youtube

Banánová slupka

Možná jste netušili, že banán je skvělým pomocníkem v boji proti různým kožním problémům. Použitím banánové slupky zlepšíte stav vaší pokožky a zároveň se zbavíte bradavice. Připevněte vnější stranu banánové slupky na bradavici pomocí náplasti nebo obvazu. Nechte ji působit přes noc. Slupku vyměňujte za čerstvou každých 12 hodin, dokud bradavice nezmizí.

Tea tree oil

Tea tree oil má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, které pomohou odstranit bradavici z pokožky. Olejíček nakapejte na vatový tampon, přiložte na bradavici a připevněte leukoplastí. Tampon po 6–12 hodinách vyměňte za čerstvý a takto postupujte, dokud bradavice nezmizí. Mělo by to trvat asi 7 dní.

Ricinový olej

Ricinový olej stačí nalít do mističky a postupně vmasírovat do místa bradavice. Olej místo zjemní a bradavice se začne postupně ztrácet. Ve většině případů zmizí úplně asi do pěti dní. Ricinový olej na postižené místo aplikujte 2x denně.

Česnek

Ačkoliv se nejedná o úplně příjemně voňavou variantu, česnek vám pomůže bradavice vymítit. Česnek jemně nasekejte a přiložte na bradavici. Oblast zakryjte leukoplastí. Enzymy, které česnek obsahuje, pomohou odstranit nevzhledné bradavice.

Ovesní vločky

Další superfood, který skvěle působí i na pokožku. Vytvořte pastu z ovesných vloček smíchaných s vodou a aplikujte ji na bradavici. Nechte ji působit po dobu 30 minut a poté opláchněte vodou. Ovesné vločky mají exfoliační účinek a pomohu postupně odstranit všechny vrstvy bradavice.

Propolis

Propolis je další populární variantou odstranění bradavic. Používá se v surové formě a hnědá tintktura se na postižené místo aplikuje asi 4x denně.

Zdroje: