Pokud jde o výběr oblečení do tanečních, nezáleží jen na tom, aby bylo formální. Musí být dostatečně funkční a praktické, aby se vám v něm dobře tančilo a pohybovalo. Naštěstí už nežijeme v sedmnáctém století a jako ženy se při výběru oblečení klidně můžeme odvázat. Poradíme vám, jak na to.

Začněte od paty

Nejdůležitější součást outfitu do tanečních? Boty! Na těch opravdu záleží, a to hlavně kvůli vaší bezpečnosti. Taneční boty musí mít vždy pevnou patu, aby se vám při rychlejších tancích a pohybech nevyzouvaly.

Zvažte také výšku podpatku. Čím bude vyšší, tím hůře se vám bude tančit a noha vás může bolet. Taneční boty by měly mít ideálně nízký až střední podpatek. Bota může být uzavřená i otevřená, jednoduchá kožená či řemínková, barevná i klasicky černá. Vždy si ovšem předem vyzkoušejte, jestli se v botách můžete nebolestivě pohybovat delší dobu ve stoje.

A co šaty?

Jak je zmíněno výše, do tanečních už v moderní době nepotřebujete barokní róbu, šaty klidně mohou být kratší. Je ovšem důležité najít hranici délky, aby se vám v šatech dobře pohybovalo, ale i sedělo. Šaty by neměly být kratší, než mírně nad kolena. Zajímavě také působí asymetrické střihy.

Šaty vybírejte i podle typu vaší postavy, abyste co nejvíce zalichotila vašim křivkám. Na výběr jsou stovky střihů, materiálů, barev i typů šatů. Pokud nejste přílišnou fanynkou šatů, můžete vsadit na sukni a halenkou, nebo jiný společenský top.

Čemu se vyhnout?

Na taneční byste se měly vyvarovat příliš odvážných a odhalujících šatů. Minisukně a hluboké výstřihy jsou na tuto příležitost nevhodné. Stejně tak byste měly zvážit, zda jsou vhodné extrémně vysoké podpatky, které by vám mohly způsobit nepříjemnosti během večera.

Taneční jsou událostí, na kterou si budete pamatovat celý život. Proto je důležité se na ně dostatečně připravit. Vybírejte s odvahou a myslete na to, že nejdůležitější je zkombinovat eleganci s pohodlím.

Zdroje:

  • https://www.vavruska.info/obleceni/
  • https://www.alterationsboutiquemanchester.co.uk/blog/how-to-choose-your-perfect-prom-dress
  • https://www.wikihow.com/Choose-Your-Prom-Dress