Dobrá výživa vlasu hodně souvisí se stavem vlasové pokožky. Trápí-li vás lupy, svědění nebo máte-li vlasovou pokožku podrážděnou, často se to negativně promítne i do toho, jak vlasy vypadají po celé délce. V horším případě do toho, že vám vlasy začnou padat. Jen ve zdravé vlasové pokožce totiž dobře cirkuluje krev, takže kořínky dostávají poctivou porci výživy. Nejdřív ze všeho se tedy zaměřte na problémy vlasové pokožky a také na povzbuzení mikrocirkulace krve, kterou se vyplatí preventivně popohánět i tehdy, když s vlasy žádné velké problémy nemáte.

Zdroj: Youtube

„Krev nejlépe rozproudíte masáží. Používejte při ní vlasové vody nebo speciální tonika určená přimo k výživě vlasové pokožky či kořínků,“ doporučuje kadeřnice Pavla Hájková z uherskohradišťského salonu L´Oréal Expert. Většina z nich kromě výživných látek obsahuje i látky, které oběh krve povzbuzují samy o sobě, což účinky masáže zvyšuje. Od věci není ani čas od času provést peeling vlasové pokožky, který tuto oblast detoxikuje a zároveň zlpeší zmíněnou mikrocirkulaci. Pohlédněte se po přípravcích speciálně určených na ošetření vlasové pokožky, najdete je například v lékárně.

Povolený doping

Lehkou masáž si můžete dopřát i při mytí vlasů. Hlídejte si ale, aby šampon nezůstal na vlasové pokožce příliš dlouho, nepatří-li zrovna mezi ty léčebné, a také abyste ho důkladně vymyla, protože špatně spláchnutý šampon je jednou z nejčastějších příčin trablů s vlasovou pokožkou. Ke kořínkům nepatří ani masky, kondicionéry nebo séra.

„U kořínků jsou vlasy většinou nejzdravější, takže to není potřeba. Navíc pak mají sklon mastit se a plihnout. A také to může podráždit pokožku,“ vysvětluje kadeřnice. Čím kořínkům a vlasové pokožce naopak prospějete, je zdravý a vyvážený jídelíček bohatý na bílkoviny, vitaminy B a E, železo a zinek. My v redakci sázíme i na doping zevnitř v podobě speciálních doplňků stravy.

Zdroj: