Premium obsah

Letní líčení musí být chytré. Lehký make-up není to jediné, co můžete udělat

Pravidla letního líčení. Nechcete vypadat jako rozteklá zmrzlina? Čtěte
Letní měsíce přicházejí se sluníčkem, teplým počasím, spoustou radosti a snad i odpočinku. Teplejším dnům je ale třeba přizpůsobit i líčení. Není totiž snad nic nepříjemnějšího, než když se hodiny a hodiny snažíte o dokonalý make-up, který se vám venku rozteče po celém obličeji přibližně do dvaceti pěti vteřin. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak dosáhnout svěžího lehkého líčení, které vydrží i ta nejhorší vedra. 

1. Příprava pleti je klíčová

Začněte s důkladnou přípravou pleti. Očistěte a hydratujte ji pomocí lehkého hydratačního krému s dostatečně silnou UV ochranou. Před nanesením jakéhokoli make-upu je důležité, aby vaše pleť byla čistá a dobře hydratovaná. To pomůže vytvořit dokonalé plátno pro následné líčení. Pokud začnete make-up patlat na suchou či nepřipravenou pleť, vytvoří se na ní nežádoucí šupinky a mapy. Pleť je důležité připravovat za každého ročního období, v létě tomu není jinak.

Zdroj: Youtube

2. Použijte lehký make-up

V letním období volte lehký make-up, který neucpává póry a zajišťuje přirozený vzhled. Zkuste využít například nějaký BB krém, který sjednotí tón pleti a poskytne mírné krytí. Vyhněte se těžkým podkladům, které by se mohly roztékat a působit nepřirozeně.

3. Pudr pro matnější efekt

Pudr je v létě klíčovým produktem. Použijte průhledný nebo lehce pigmentovaný pudr, který pomůže zmatnit pleť a zamezí případnému lesku v důsledku potu. Naneste ho lehce na obličej a věnujte zvláštní pozornost T-zóně, kde se nejčastěji vytváří lesk. Vyzkoušejte i techniku "zapékání" pudru - k tomu použijte sypký  transparentní pudru v hodně silné vrstvě, kterou po nanesení korektoru aplikujte na nos, bradu, čelo a pod oči. Nechte produkt uležet, neboli "zapéct" a asi po třech minutách odstraňte přebytečný pudr. Garantujeme vám, že s trochou cviku vám vydrží make-up po zapékání opravdu celý den.

Make up inspirace pro ženy Zdroj: Shutterstock

4. Voděodolné produkty

V létě by měly vaši kosmetickou taštičku plnit pouze voděodolné produkty. Používejte voděodolnou řasenku a oční linky, aby nedocházelo k rozmazání kolem očí. Stejně tak volte voděodolnou formuli rtěnky, abyste se vyhnuli rozmazání nebo roztírání barev. Zaměřte se na dlouhotrvající produkty, které vám zajistí trvanlivost make-upu i při vysokých teplotách. Existuje mnoho dlouhotrvajících make-upů na trhu, které odolávají potu a slunečnímu záření. Vyberte si kvalitní produkty s dobrými recenzemi, které vydrží po celý den.

5. Přirozené a lehké odstíny

V letním období volte přirozené a lehké odstíny make-upu, které se snadno kombinují a vytvářejí svěží vzhled. Místo tmavých a výrazných barev zvolte pastelové odstíny očních stínů a jemné růžové nebo broskvové odstíny rtěnky. Tento přirozený vzhled bude vypadat svěže a dokonale ladit s letní atmosférou. Inspirujte se na hudebních a filmových festivalech a připomínejte si, že fantazii se meze nekladou. 

Dokonalý make-up: Nepodceňte přípravu, radí vizážistka
Dokonalý make-up: Nepodceňte přípravu, radí vizážistka

Líčení začíná dávno před tím, než sáhnete po tubičce s make-upem. Než půjdete na věc, chce to správně si připravit podklad, tedy v první řadě pleť vyčistit a dát jí ‚napít‘. Jinak sebekvalitnější make-up nebude vypadat dobře.

6. Fixační sprej

Fixační spreje jsou v horkých dnech perfektním pomocníkem. Nanáší se na pokožku po tom, co je dokončen make-up a pomáhá všechny produkty zafixovat tak, že na pleti vydrží věčnost. A to i přes horké počasí. 

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.