Tmavé kruhy pod očima, známé také jako periorbitální hyperpigmentace (POH), mohou mít odstíny hnědé, modré, černé nebo fialové. Postihnout mohou víceméně kohokoliv, nejčastěji jimi ale trpí starší lidé, lidé s genetickou predispozicí ke kruhům pod očima a lidé s tmavším odstínem pleti, kteří jsou náchylnější k hyperpigmentaci v okolí očí. Jakmile porozumíte tomu, proč se vám tmavé kruhy pod očima tvoří, můžete proti nim začít bojovat. Toto jsou zaručené typy, jak na to.

Zdroj: Youtube

1. Dostatek spánku

Nejúčinnější lék je jako vždy prevence. Pokud se vám často tvoří kruhy pod očima, možná nemáte dostatek spánku. Odborníci doporučují, že byste měli spát minimálně 7 hodin denně.

2. Více polštářů

Až si lehnete, podložte si hlavu více polštáři, abyste ji měli zvedlou. Zabráníte tím hromadění krve v oblasti očí, které způsobují otoky.

3. Studené obklady

V drogeriích sežene spoustu polštářků pod oči s maskou, nechte je před použitím v ledničce, ať jsou studené. Studené obklady pomohou zúžit krevní cévy kolem očí, což zmírní otok a kruhy pod očima.

4. Omezte pobyt na slunci

UV záření ze Slunce mohou u některých lidí způsobovat tmavé kruhy pod očima. Pokud se vás to týká, snažte se nevystavovat zbytečně slunci, a pokud na něm jste, noste vždy sluneční brýle a používejte kosmetiku s ochranným SPF faktorem. Zaměřte se na aplikaci kolem očí.

5. Kyselina hyaluronová

Jestli by vaše kosmetická taštička měla obsahovat jeden produkt, je to sérum s kyselinou hyaluronovou. Aplikujte ho nejlépe ráno a večer, skvěle napne pokožku a pomůže s oteklýma očima.

6. Vitamin C

Vitamin C může zvýšit produkci kolagenu. Ten pomáhá uvolňovat krev, který se shromažďuje v krevních cévách a způsobuje tmavé skvrny pod očima.

7. Vyzkoušejte okurky

Ačkoliv žádná studie nenaznačila, že by plátky okurek mohly mít nějaký zvláštní zdravotní význam pro pleť, kouzlo je v tom, že je okurka většinou z lednice studená. To může pomoci s otokem v oblasti očí.

Kdy navštívit lékaře?

Kruhy pod očima naštěstí nejsou nijak nebezpečné. Ovšem potrápit dokážou naše sebevědomí. Z tohoto důvodu se někteří lidé rozhodnou vyhledat pomoc dermatologa, který vystaví plán léčby. Ta většinou zahrnuje změnu životního stylu. Pokud vás kruhy pod očima trápí, nemusíte se bát, je to jen kosmetická "vada," a naštěstí existuje mnoho prostředků a metod, jak se jich zbavit.

Zdroje: