Nejefektivnější způsob, jak ve světě krásy využít čas, je nanést si pleťovou masku. Některé vaši pokožku dokážou vzpružit už za pět minut, klidně ale sáhněte po té, která na práci potřebuje času víc. A je jedno jestli bude domácí nebo kupovaná. Jde totiž v první řadě o rituál a o to, jestli s maskou na tváři zvládnete opravdu vypnout. Během doby, kdy působí, tedy nedohánějte žádné resty, neběhejte za dětmi ani neumývejte zaprskané koupelnové zrcadlo. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a zkuste se soustředit na svůj dech. Pokud se vám to podaří, tělo včetně obličejových svalů se i během relativně krátkého času uvolní a regenerační procesy se prohloubí.

„Nastavíte-li si domácí rituály, kdy si čas vyhradíte jen pro sebe, udržíte tělo i mysl ve formě,“ potvrzuje Silvie Piazzini Albani, kosmetická poradkyně značky Orlane z Institutu Orlane Praha. „Pro okamžitý a viditelný účinek na unavenou pleť doporučuji použít jedenkrát až dvakrát týdně masku, která pokožku povzbudí a dodá ji ztracenou energii,“ doplňuje odbornice.

Čas jen pro vás

K masce radí přidat pravidelný peeling. „Napomáhá totiž obnově pleti, navíc ji i detoxikuje a vyhlazuje. V případě smíšené a mastné pleti aplikujte peeling jednou až dvakrát týdně. U normální až suché pokožky ho provádějte každý týden nebo každých deset dní,“ radí Silivie Piazzini Albani. Čas od času dopřejte peeling i svým rtům. A v relaxační rituál můžete proměnit i obyčejné nanášení krému či pleťového oleje – stačí, když při něm nebude spěchat a dopřejete své tváři jemnou masáž. Klidně si můžete vzít na pomoc i guashu nebo roller.

Sáhnout doporučujeme také po koncentrovaných přípravcích, jejichž účinek nabíhá postupně. Řeč je o nejrůznějších sérech a kúrách, které pleť umí zpevnit, vyhladit či projasnit, a to už v řádu týdnů. Než přijde jaro, můžete zkusit i ty s peelingovým efektem, u nichž bývá třeba vyhýbat se sluníčku. Za vyzkoušení stojí také séra podporující růst řas.

Zdroj: www.orlaneinstitut.cz