Časy strnulosti jsou pryč. Lékaři dnes s botulotoxinem zacházejí jinak než před lety. Především mnohem mnohem střídměji. „Před 10 lety byli lékaři nadšení z toho, jaký efekt aplikace měla. Hluboké linie a vrásky úplně zmizely, ale bylo zřejmé, že jste podstoupili ošetření a váš obličej vypadal výrazně jinak. Nyní se snažíme používat látku jako preventivní prostředek ke zpomalení stárnutí a vyladění dojmu, který tvář vytváří. Stále budete vypadat jako vy – jen budete svou více odpočatou, zářivější verzí,“ vysvětluje chiruržka a primářka pražské Brandeis Clinic Lucie Kalinová, jakým směrem se ubírají aktuální trendy. A pro představu dodává, že zatímco dříve se při ošetření klientovi vpíchlo 25 jednotek botulotoxinu v jedné oblasti, dnes je to třeba jen deset.

Pokud už tedy máte vrásky hluboké, je dost pravděpodobné, že vám po baby botoxu úplně nezmizí. Na druhou stranu nikoho nenapadne, že jste je řešila v ordinaci dermatologa. Jestliže se ale botulotoxin aplikuje technicky správně, může pomoci i k lehkému pozvednutí obočí, které podtrhne celkové omlazení obličeje. Budete vypadat jako po opravdu vydatném spánku nebo hodně příjemné dovolené.

Baby botox se nejvíce hodí pro ženy (i muže) mezi třicítkou a čtyřicítkou, které jdou na ošetření poprvé a ještě nemají hluboké vrásky. Pak funguje i jako prevence. „Pomůže s mračivkou či nechtěnými mimickými vráskami kolem očí,“ říká korektivní dermatoložka Zuzana Macková z kliniky YES VISAGE.

Ošetření stojí tři až šest tisíc korun v závislosti na ošetřované lokalitě i konkrétním pracovišti. Hotovo je zhruba za dvacet minut a efekt vydrží až půl roku. Jen je třeba počítat s tím, že nenastupuje bezprostředně po aplikaci, ale nabíhá postupně během následujícího týdne. „Jen pozor na výběr lékaře. Špatně provedené ošetření může mít za výsledek strnulý udivený výraz nebo pokles obočí,“ varuje dermatoložka Kalinová, která je zároveň školitelkou aplikace baby botoxu.

Zdroj: www.brandeisclinic.cz, www.yesvisage.cz