1. Mytí příliš brzy po aplikaci

Přímo po prodloužení vlasů a aplikaci pásků si nikdy bezprostředně nemyjte vlasy. Počkejte alespoň 72 hodin, lepidlo na páskách tak bude mít dostatek času na to, aby dokonale zaschlo. Při každém mytí buďte pak velice šetrní jak k vlastním vlasům, tak těm prodlouženým. Obecně byste si měli prodloužené vlasy mýt 1-2x týdně, ale nikdy více.

Zdroj: Youtube

2. Nešetrné česání

K prodlouženým vlasům se snažte chovat obzvláště šetrně. Kartáčujte je velmi opatrně a snažte se zamezit tomu, aby se vlasy zamotaly nebo zacuchaly. Existují speciální kartáče na prodloužené vlasy, které jsou obvykle silikonové nebo z přírodních materiálů. Kartáčujte vždy postupně od konců a vyhněte se česání spojů prodloužených vlasů.

3. Nevhodná kosmetika

Na prodloužené vlasy byste neměli používat žádnou jinou kosmetiku než tu, která je k tomu určtená. Kadeřník, u kterého si vlasy necháte prodlužovat, by měl být schopen vám tyto produkty poskytnout popřípadě doporučit, co si máte koupit. Obzvláště nebezpečné jsou například pro prodloužené vlasy přípravky s výtažky z ovoce.

4. Styling mokrých vlasů

Je důležité vědět, že pokud vlasy jakkoliv namáháte, když jsou v mokrém stavu, můžete je trvale poškodit. Měli byste se tedy vyhnout zbytečnému česání mokrých vlasů. Nejlepší je vlasy dobře učesat za sucha, pak opatrně ručníkem vymačkat přebytečnou vodu a nechat prodloužené vlasy přirozeně uschnout. Pokud používáte fén, ujistěte se, že před sušením vlasů použijete vhodnou ochranu proti teplu.

5. Špatná volba délky

Při výběru délky prodloužených vlasů se řiďte radou profesionálů. Pokud máte kratičké vlasy, určitě nebude dobré na ně naplácat desítky dlouhatánských kadeří. Délku i barvu vybírejte poctivě a opatrně, abyste vypadala co nejpřirozeněji.

6. Nedodržování lhůty posunutí spojů

Jeden z nejčastějších důvodů, proč se spoje ruší a majitelkám prodloužených vlasů pak vypadávají i ty jejich, je nedodržování lhůty posunutí spojů. Ta se pohybuje okolo 2 měsíců, a je opravdu nutné ji dodržet, aby si vlasy udržely svou kvalitu i přirozenost.

Vyhněte se těmto chybám a vaše prodloužené vlasy budou jen zářit!

Zdroje:

  • https://profibeauty.cz/pece-o-prodlouzene-vlasy
  • https://www.bendextensions.com/resources/hair-extension-care-guide
  • https://www.angelhairextensions.co.uk/hair-care-tips-at-home-to-make-extensions-last/