Růže, respektive růžový olej či růžová voda, které se vyrábí z okvětních plátků růže stolisté či damašské, mají v péči o pleť dlouhou historii. Jsou totiž nabité látkami, které pokožce neobyčejně svědčí. V našich končinách narazíte převážně na růži stolistou. „Ta je pro své protizánětlivé a tonizující účinky velmi ceněná v dermatologii,“ podotýká bylinkářka Monika Golasovská z Bylinkové terapie.

Zdroj: Youtube

Pečující přípravky z růže působí i proti vráskám, jemně stahují póry a oživují tón pokožky. A sednou i citlivé pleti, kterou dokážou účinně zklidnit. Pravidelné používání růžových výtažků přispívá k projasnění pokožky i zlepšení její regenerace a textury. Výtažky z růže mají také silné antioxidační účinky a zmírňují škody způsobené slunečním zářením.

Růže se navíc výborně hodí i k výrobě domácí kosmetiky. Jednoduchá na přípravu a zároveň účinná je třeba domácí růžová pleťová voda. Jak na ni? „Větší hrst okvětních plátků růže stolisté zalijte 2 dcl vroucí vody a nechte přes noc louhovat. Ráno růžovou vodu sceďte a přelijte do skleničky, kterou dejte do ledničky. Tam vydrží 3 až 5 dnů. Nanášejte ji pomocí tamponu na vyčištěnou pleť, a to nejlépe ráno i večer.

Nezapomeňte při tom vnímat intenzivní vůni růže. Ta totiž velmi svědčí naší mysli. Má antidepresivní a zklidňující účinky a zároveň v nás probouzí ženskost a stimuluje naše libido.

Zdroj:
bylinkářka Monika Golasovská, www.bylinkova-terapie.cz
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6261181/