Za to, že po letu obyčejně nevypadáme zrovna jako královny krásy, může extrémně suchý vzduch, který v kabině letadla bývá. Dvě hodiny po startu může vlhkost vzduchu klesnout až k deseti procentům, což vede k tomu, že pleť velmi výrazně ztrácí vláhu. Na pokožce se to obvykle projeví nepříjemným pocitem pnutí, ztrátou jasu a zvýrazněním linek. Jak se kůže s dehydratací snaží vyrovnat, začne produkovat více kožního mazu, což často ústí v pupínky a podráždění. K tomu si přičtěte únavu z nedostatku spánku a o příčinách potíží máte jasno.

Zdroj: Youtube

Jak z toho ven? Na let se začněte pleť připravovat už pár dní předem. Soustřeďte se na pitný režim, abyste si byla jistá, že tělu v den odletu nebudou scházet tekutiny. Také pokožce můžete dopřát extra porci hydratace. Den před odletem si určitě dopřejte hydratační masku a nebojte se pleť dopovat ani vysoce hydratačními přípravky.

Co nejvíce hydratace pokožce dodejte i v den odletu. A protože se vyplatí doplňovat vláhu i na palubě, doporučujeme vzdát se na cestu make-upu. I ten totiž může v kombinaci se suchým vzduchem přispívat k dehydrataci. Vrstva líčidla navíc zvyšuje riziko ucpávání pórů.

Leťte v masce

„Do příručního zavazadla doporučuji přibalit vatové nebo bavlněné tamponky navlhčené v pleťové vodě či květové vodě na omytí a osvěžení obličeje nebo na obklad očí. Na oči můžete květovou vodu kombinovat s gelem na oči. A určitě si nezapomeňte balzám na rty,“ popisuje svou oblíbenou vychytávku kosmetička Pražáková. Použít se dá i termální voda, kterou také bez problémů seženete v malém balení.

Čeká vás dlouhý let s překročením několika časových pásem? Dopřejte pokožce větší porci hydratace. Před letem na ni můžete nanést hydratační masku. Nejlépe poslouží ta noční, která ji bude zásobovat vláhou celou cestu. Sáhnout ale samozřejmě můžete i po klasické. Perfektní volbou jsou i jednorázové plátýnkové masky nebo polštářky pod oči


„Při vyrovnávání se s časovým posunem je důležitý i odpočinek a dostatek spánku. Po dlouhém letu doporučuji hlídat si pitný režim. V letadle totiž většinou málo pijeme,“ dodává kosmetička Pražáková. Doporučujeme také vyhnout se na palubě kávě a alkoholu, i ty nahrávají dehydrataci.

A co podniknout po příletu? Stejně jako po sportu se pleť vyplatí co nejdříve jemně vyčistit. Pro rychlou vzpruhu sáhněte opět po hydratační masce a, pokud tvář vypadá unaveně, zkuste masáž guashou. Ta rozproudí lymfatický systém a zlepší cirkulaci krve a pokožku okamžitě oživí.

Zdroj:
kosmetička a školitelka značky Nobilis Tilia Petra Pražáková, www.eshop.nobilis.cz
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22092950/