Premium obsah

Video: Chcete mít štíhlý a pevný pas? Cvičte s námi šikmé břišní svaly

Zdroj: Kondice.cz
Šikmé břišní svaly jsou skupinou svalů, které se nacházejí na břišní stěně. Tito svaly se skládají ze dvou vrstev: vnější a vnitřní šikmé břišní svaly. Vnější šikmé břišní svaly jsou umístěny na vnější straně břišní stěny a táhnou se diagonálně dolů směrem k pánevní kosti. Vnitřní šikmé břišní svaly jsou umístěny pod vnějšími šikmými břišními svaly a táhnou se diagonálně nahoru směrem k hrudní kosti.

Šikmé břišní svaly jsou důležitou součástí našeho těla a jejich posilování může pomoci minimalizovat rizika zdravotních problémů a zlepšit celkovou stabilitu a funkčnost těla. Pokud chcete posílit své šikmé břišní svaly, zkuste začlenit některé z výše uvedených cviků do svého tréninkového plánu a cvičte pravidelně.

Zdroj: Youtube

Proč jsou šikmé břišní svaly důležité pro člověka?

Tyto svaly mají několik funkcí. Pomáhají udržovat správný postoj těla, podporují páteř a pomáhají při pohybu. Také pomáhají při nádechu a výdechu a podílejí se na trávení potravy.

Když lidé neposilují své šikmé břišní svaly, mohou se vyskytnout zdravotní problémy. Například mohou mít bolesti v dolní části zad, zhoršenou stabilitu páteře a problémy s trávením. Nedostatečně posilované šikmé břišní svaly také mohou vést k většímu riziku poranění při sportovních aktivitách nebo běžných denních činnostech.

Nafouklé břicho? Přičin může být hned několik
Nafouklé břicho? Přičin může být hned několik

Trápí vás nafouklé břicho a nepříjemné pocity spojené s nadýmáním? Může se jednat o potíž, se kterou se pravděpodobně jednou za čas setká každý, nebo o zdravotní problém, nutný k řešení s lékařem. Jaké jsou příčiny a co popřípadě s tím?

Jaké jsou nejlepší cviky na posílení šikmých břišních svalů?

Existuje mnoho cviků, které mohou pomoci posílit šikmé břišní svaly. Mezi nejlepší cviky patří například:

Russian twist - sedněte si na zem s nohama ohnutýma v kolenou. Zvedněte nohy a trup o něco nahoru od země a držte si ruce před hrudí. Pak se otáčejte z boku na bok a dotýkejte se rukama země na každé straně.

Plank s rotací - začněte v pozici prkna s rukama na zemi pod rameny a tělem ve vodorovné poloze. Pak se otočte na jednu stranu a zvedněte jednu ruku nahoru směrem k nebi. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na druhé straně.

Bicykle - lehněte si na záda s rukama za hlavou a nohama ohnutýma v kolenou. Pak se snažte dotknout levý loket pravým kolenem a pak pravý loket levým kolenem.

Lateral flexion - stůjte s nohama rozkročenýma, jednou rukou držte závaží a druhou rukou si opřete o bok. Pak se nakloňte do strany, kde držíte závaží.

Je důležité si uvědomit, že správná technika je klíčová pro účinnost cviků na šikmé břišní svaly a minimalizaci rizika zranění. Je také důležité cvičit pravidelně a kombinovat cviky na šikmé břišní svaly s dalšími cviky na posílení břišních svalů a celého těla. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo nejste si jisti, zda jsou tyto cviky pro vás vhodné, poraďte se s odborníkem, jako je fyzioterapeut nebo osobní trenér.

Zdroj:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.