Premium obsah

Jóga pro začátečníky

Zdroj: Kondice.cz
Jóga se stává čím dál populárnější v našich končinách a není divu. Víte proč? Pomáhá nám totiž zmírnit každodenní stres, uvolnit se, posílit a zpevnit tělo. Zkrátka se cítit celkově lépe v našem životě, a to ještě nenásilnou formou. Každý ať postupuje dle svých možností a pocitů. Pokud s jógou opravdu začínáte, toto video je ideálním pomocníkem jak na to.

Jóga není pouze o provádění ásan, ale je to holistický přístup, který zahrnuje cvičení nejen fyzické, ale také dechové a mentální. Jóga je životní filozofie, nalezení sebe sama. Pomocí jógy se vám může změnit celý život. Díky ní totiž naleznete vnitřní harmonii, klid a štěstí. Jedním z hlavních cílů jógy je zastavení kolotoče mysli, což je v dnešním informačním světě velice přínosný přístup pro celkové zklidnění fyzické i mentální a uvolnění se. Jóga také pomáhá oprostit se od našeho individuálního ega a vnímat jednotu se vším.

Naslouchejte svému tělu

Jóga nás posouvá pomalu kupředu a učí nás naslouchat vlastnímu tělu a propojit jej s duší. Může nám proto pomoci nalézt sebe sama a vytvářet si tak hezký vztah jak k sobě, tak i k našemu okolí. Výhodou jógy je, že ji může provádět opravdu kdokoli. Vůbec totiž nezávisí na vaší fyzické kondici, každý si v ní najde, co je pro něj příjemné. Existuje mnoho druhů jógy. Někdo má radši klidnější přístup, jiný dynamický. Jóga je volba toho, co cítíte uvnitř sebe, co zrovna v daný okamžik prožíváte a potřebujete. Každý jsme individuální, proto poslouchejte své vnitřní já. Protože co k vám v životě má přijít, přijde v pravý okamžik, když jste na to připravení.

Ásany ve videu jsou jednoduše popsané, teď už vám zbývá jen se do toho pustit s úsměvem.

Zdroj: zuzanaklingrova.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.