Premium obsah

Video: Sestava pro břicho a správné zažívání

Zdroj: Kondice.cz
Silný střed těla poskytuje oporu pro páteř a pomůže vám zbavit se bolestí. Dovolí vám dělat věci, které jste dosud nemohli. Přesto je dobré se zamyslet nad tím, co vám bolesti odstartovalo, a tento spouštěč ze svého života jednou pro vždy odstranit.

VYZKOUŠEJTE

První pomocí je správné dýchání. Lehněte si na rovnou podložku, lehce pokrčte nohy a ruce položte pod žebra. Palce ať směřují k zádům. Teď se nadechněte tak, abyste svým dechem tlačili do rukou. Tím posilujete střed těla a vytlačujete bránici.

VYZKOUŠEJTE

Pár minut dýchání na podložce k pevnému středu těla nestačí. Jakmile si však tento způsob dýchání osvojíte a zvládnete ho i bez toho, abyste kontrolovali jeho správnost rukama na bocích, můžete ho využívat kdekoli a kdykoli: při čekání na zastávce, chůzi nebo mytí nádobí.

VYZKOUŠEJTE

Jakmile si zvyknete na správné dýchání vestoje i vsedě, může vás provázet už stále. A pokud děláte jakýkoli sport, využívejte ho i při něm. Tak zapojíte mnohem více svalů a vaše tělo z toho bude jen profitovat.

VYZKOUŠEJTE

Zkuste se podívat na to, jak sedíte či stojíte v práci. Hrbíte se nad počítačem? Jste zvyklí stát s vystrčeným břichem nebo svěšenou hlavou? Skláníte se k počítači, který máte položený na kolenou? Změňte to.

Zdroj:

časopis Kondice

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.