Premium obsah

Video: Zlepšete flexibilitu své páteře a zbavte se bolesti zad

Zdroj: Kondice.cz
Flexibilita páteře je důležitá pro celkové zdraví a pohyblivost těla. Páteř je jedním z nejdůležitějších komplexů kostí, svalů a kloubů v těle, který umožňuje pohyb a podporuje celou kostru. Když páteř není dostatečně flexibilní, může to vést k mnoha problémům, jako jsou bolesti zad, špatná držení těla nebo omezení pohybu.

Lidská páteř se skládá z 33 až 34 obratlů, které jsou odděleny klouby a chrupavkou. Tyto klouby umožňují páteři pohybovat se v různých směrech a také ji chrání před zraněním. Když jsou tyto klouby příliš tuhé nebo nehybné, může to vést k omezení pohybu nebo dokonce k bolestem zad.

Zdroj: Youtube

Jóga je jednou z nejlepších forem cvičení pro zlepšení flexibility páteře. Jógové pozice a cviky mohou pomoci uvolnit svalové napětí, zlepšit držení těla a zvýšit pohyblivost páteře. Některé z nejlepších jógových pozic pro zlepšení flexibility páteře jsou například Změna strany (Twist), Had (Cobra), Kočka (Cat) a Kráva (Cow).

Příznaky problémů s flexibiliou páteře

  • Bolesti zad - jedním z nejčastějších příznaků neflexibilní páteře je bolest zad. Tato bolest může být způsobena přetížením svalů nebo kloubů v oblasti páteře.
  • Omezení pohybu - pokud páteř není dostatečně flexibilní, může to vést k omezení pohybu a snížení celkové pohyblivosti těla.
  • Špatné držení těla - neflexibilní páteř může také vést k špatnému držení těla a posturálním problémům.
  • Zhoršená funkce orgánů - páteř je spojena s mnoha orgány a dysfunkce páteře může mít negativní dopad na funkci těchto orgánů.
Pomoc, bolí mě záda. Trénujte hluboké svaly pro zdravou páteř
Pomoc, bolí mě záda. Trénujte hluboké svaly pro zdravou páteř

Bolest je něco, co potkalo snad každého z nás. Sportovci to mají z přetížení, zbytek pracujícího lidu zase ze sedavého zaměstnání. Naše tělo není rozhodně na osm hodin v kanceláři uzpůsobené. Proto bychom to měli kompenzovat, a teď pozor, správným cvičením. Dejte sbohem sklapovačkám a přečtěte si, jaké cviky vám pomohou zpevnit střed těla a předcházet bolestem zad.

Jóga a páteř

Zlepšení flexibility páteře pomocí jógy může být velmi užitečné pro prevenci a léčbu těchto příznaků. Pravidelné cvičení jógy může pomoci uvolnit svalové napětí, zlepšit držení těla a zvýšit pohyblivost páteře. Pokud trpíte bolestmi zad nebo jinými příznaky neflexibilní páteře, je dobré konzultovat s odborníkem, zda jóga může být vhodnou formou terapie pro vás.

Zkrátka, flexibilita páteře je důležitá pro celkové zdraví a pohyblivost těla. Jóga může být účinným způsobem, jak zlepšit flexibility páteře a snížit riziko bolesti zad a dalších příznaků neflexibilní páteře. Pokud máte potíže s páteří, může být jóga dobrým způsobem, jak se o své zdraví postarat.

Zdroj:

  • https://healthywithyoga.com/4-great-reasons-to-maintain-a-flexible-spine/
  • https://williamcapicottomd.com/benefits-of-maintaining-a-flexible-spine/ 
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.