Premium obsah

Lekce jógy pro detoxikaci jater

Zdroj: Kondice.cz
Díky své schopnosti zneškodňovat jedy chrání játra naše vnitřní orgány a krevní oběh. Toto zajišťují na fyzické i duševní rovině. Játra trpí pokaždé, když má člověk pocit, že je emočně nebo psychicky přetížen. Nejmocnější ochranou před emočním a psychickým zneužíváním, před útoky a manipulací je slovíčko „ne“. Jak jste na tom vy? Umíte říkat ne? Zacvičte si lekci jógy pro podporu a detoxikaci jater a vyjádřete tak vděčnost tomuto nepostradatelnému pomocníkovi.

Lékaři játra považují za nejdůležitější orgán látkové výměny. Veškeré živiny se po rozkladu trávicími šťávami žaludku, slinivky, žlučníku a střev přivádějí do jater k dalšímu zpracování. Z přijatých živin vytvářejí játra vše, co tělo potřebuje. Játra vyrábějí a rozesílají po těle vitaminy, bílkoviny, cholesterol, cukr, minerální látky a mnoho dalšího.

Zároveň játra slouží jako čistička těla. Léky, konečné produkty látkové výměny a toxické látky z okolního prostředí, které tělo zatěžují nebo které tělo už nepotřebuje, se v játrech zpracují a prostřednictvím žlučníku vyloučí. Játra tedy představují orgán proměny, přeměny a obnovy, a to na úrovni těla, ale i duše.

Pokud jsou naše játra přetížená, dochází ke vzniku negativních emocí, jako je zlost, naštvanost, hněv nebo agrese. Když jsou játra přetížená, jsme podráždění, vzteklí a agresivní. Je proto dobré nepotlačovat negativní emoce a nechat je právě v tomto období odejít z organismu. Očistu jater můžete podpořit současně bylinkami a odlehčit i jídelníčku tím, že zařadíte přirozenou stravu s hojným množstvím zeleniny a ovoce.

Zacvičte si a uvolníte napětí v těle

Sestava je zaměřena na očistu jater. Bude je masírovat, pomůže jejich prokrvení a uvolní právě zadržované emoce. Lekci je nejvhodnější praktikovat na jaře, ale cviky posílí vaše játra klidně po celý rok. Sestava pomůže, aby se játra lépe prokrvovala, a zbaví vás negativních emocí. Na začátku lekce budeme potřebovat blok. Důležité je také zapojit dech, který pomáhá masáži vnitřních orgánů a zároveň stimuluje imunitní systém. V závěru lekce úplně uvolníme celé tělo a necháme doznít jógovou praxi na všech úrovních našeho těla, při které nám pomohou i dechové techniky.

Zdroj: Zuzana Klingrová

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.