Premium obsah

Domácí cvičení: Vezměte si s sebou jógu do práce

Zdroj: Kondice.cz
Věděli jste, že jógu můžete cvičit kdykoli a kdekoli během dne? Tedy i za pracovním stolem. Pokud zapojíte alespoň krátké cvičení jógy do každého dne, budete se cítit klidnější a vaše tělo bude flexibilnější. Jemně se protáhnout během pracovního dne lze i při sezení na židli. Navíc jóga propojuje naše tělo s myslí, emocemi a duší. V tom se odlišuje od ostatních pohybových aktivit. Věnujme tedy pozornost našemu pohybu skrze jógu. Zacvičte si s naším videem během polední pauzy a načerpejte energii na odpolední část pracovního dne.

Při dlouhodobém sedavém zaměstnání lze na těle pozorovat různé zdravotní obtíže způsobené zejména nevhodným sedem, nedostatečným pohybem, stresovými situacemi a povrchovým dýcháním. Dále se mohou objevit bolesti krční páteře, v oblasti lopatek a zápěstí. Některé potíže ani nevidíme. Věděli jste, že při sedavé práci bráníme i správné činnosti vnitřních orgánů, jako je například tlusté střevo? Jóga je cesta, která nám se všemi těmito neduhy může pomoci. Když jsme hodně přetížení, stačí zavřít oči a soustředit pozornost směrem dovnitř, například na tlukot srdce nebo na dech, který je u cvičení důležitý. Pomocí cvičení jógy se zlepšuje fyzické a psychické zdraví i koncentrace. Protože je člověk stvořený pro neustálý pohyb, je pravidelné cvičení opravdu důležité. Dávejte tělu neustále nové podněty a ono se vám odvděčí.

Zlepšete svou kondici

Ve videu jsou jednoduché protahovací cviky na židli. Nepotřebujete žádné pomůcky a zabere vám to jen 10 minut vašeho pracovního času. Soustřeďte se na kvalitu provedení cviků, provádějte je pomalu, vědomě a plynule s dechem. Cvičte bez bot. Pomocí jednoduchých cviků tvoříme prostor pro naše vnitřní orgány, uvolňujeme oblast bederní páteře. Jemně stimulujeme činnost tlustého střeva, masírujeme játra. Uvolňujeme horní část trapézu, zápěstí, svaly na šíji, čímž se vyhýbáme bolestem hlavy, protahujeme předloktí a mezilopatkový prostor. Zároveň se zbavujeme vnitřního napětí a tenze. Zkuste to a uvidíte, jak se budete cítit fit.

Zdroj: Zuzana Klingrová

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.