Premium obsah

Zklidněte mysl večerní jógou

Zdroj: Kondice.cz
Po náročném pracovním dni bychom měli zklidnit svou mysl, zpomalit tempo, uvolnit přetížené svaly a prostě jen tak být. Když si najdete během týdne chvilku jen pro sebe, budete šťastnější. A víte, co je na tom nejlepší? Že to oceníte nejen vy, ale i vaše okolí. Bude z vás vyzařovat optimismus, a tak i vnější svět bude naladěný na podobnou notu. Zkrátka je dobré si to vyzkoušet. Vlastní zkušenost je nepřenosná.

Večerní jóga je zaměřena především na vnitřní svět sebe sama a odpoutání se od toho vnějšího. Celý den jsme pod neustálým proudem myšlenek, a tak je prospěšné pro náš organismus, abychom se naučili vědomě relaxovat. Dlouhodobé cvičení jógy navíc může pomoci zkvalitnit spánek. Tělo se uvolní, dojde k lehkému protažení a celkové regeneraci organismu.

Naučte se zklidnit mysl

Ponořte se do sebe, žijte v souladu se sebou. Dělejte přes den alespoň jednu věc, která vás skutečně baví a naplňuje. Vaše mysl, duše i tělo vám budou vděčné. Štěstí uvnitř přechází i ven.

Lekce je sestavena s ohledem na večerní čas, ale cvičit ji můžete i kdykoli během dne, kdy cítíte, že je vaše mysl příliš roztěkaná. Pozice pomáhají kompenzovat stres a dlouhé sezení. Sestavu lze použít i v případě, kdy cestujete a trápí vás pásmová nemoc, tzv. jet lag. U této lekce budete potřebovat jógové bloky a jógový provaz nebo obyčejný pásek, který máte doma. Po lekci se vám bude snadněji usínat.

Zdroj: Zuzana Klingrová

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.