Zvyky: Pomocník na cestě za štíhlou postavou, díl I.

Zvyky: Pomocník na cestě za štíhlou postavou, díl I.
Zvyky jsou rituály, které děláme automaticky každý den. Ráno vstaneme, jdeme si vyčistit zuby, oblékneme se, jedeme do práce a z práce po stejné cestě, aniž bychom nad tím přemýšleli – to je zvyk. Většinou probíhají nevědomky a každý den takových návyků aktivujeme stovky.

Pokud si osvojíte dobré zvyky, budete úspěšnější v plnění svých snů. Stačí na nich pouze pracovat a posilovat je. Jednoduše řečeno: Zvyky – nebo chcete-li návyky – jsou potřebné k tomu, abychom mohli žít naplno!

Zvyky můžeme rozdělit do tří skupin

  1. První skupinu tvoří zvyky, kterých si ani nevšimneme, protože je děláme automaticky a jsou součástí našeho běžného života. Mezi ně můžeme zařadit čištění zubů, česání vlasů, nazouvání bot
  2. Do druhé skupiny patří zvyky, které jsou pro nás dobré, něčím nás těší a na nichž tvrdě pracujeme – zdravé stravování, cvičení, pohybové aktivity nebo dostatečný spánek či dodržování pitného režimu.
  3. Poslední skupinu zastupují špatné zvyky, mezi které patří kouření, nadměrná konzumace alkoholu, přílišné utrácení či neustálé odkládání důležitých věcí.

Jsou zvyky důležité?

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.