O zeleném čaji se již dlouho tvrdí, že je skvělý pro podporu hubnutí. Má silné antioxidační účinky a je tedy vynikajícím pomocníkem v boji proti volným radikálům. Kajenský pepř je zase známý svými termogenními účinky, zvyšuje teplotu těla a tím zrychluje i spalování kalorií. Kombinace těchto dvou surovin je podle některých odborníků ideální na hubnutí.

Zdroj: Youtube

Jak připravit zelený čaj s pepřem?

Příprava tohoto nápoje je jednoduchá a rychlá. Stačí vám hrníček horké vody, lžička zeleného čaje a špetka kajenského pepře. Čaj nechte louhovat 3-5 minut, poté přidejte kajenský pepř. Pokud chcete nápoj osladit, použijte med nebo stévii.

Na co je dobrý?

Kromě podpory hubnutí má tento nápoj i další zdravotní benefity. Zelený čaj je známý svými antioxidačními vlastnostmi, které podporují celkový imunitní systém. Kajenský pepř má zase protizánětlivé účinky a může pomoci při trávení. Společně tvoří silnou kombinaci, která může podpořit celkové zdraví našeho organismu.

Jak podporuje hubnutí?

Kajenský pepř obsahuje kapsaicin, látku, která stimuluje metabolismus a zvyšuje spalování kalorií. Zelený čaj je bohatý na katechiny, které také podporují spalování tuků. Společně tedy mohou efektivně podpořit vaše hubnoucí úsilí. Ovšem má to samozřejmě háček.

Diety nefungují

Když se řekne dieta, mnoho lidí si mylně představí, že omezí celkový příjem všech kalorií a zasytí se pouze jednou potravinou. Banánová dieta, mrkvová dieta, vývarová dieta... Nic takového samo o sobě zkrátka nefunguje. Základem zdravého těla, ale i ducha, je zdravý životní styl. A to neznamená, že přestanete jíst a zázračně zhubnete. Nutný bude kromě aktivního života a pohybu hlavně i vyvážený a nutričně silný jídelníček. Postavu zpevníte, pokud si vybudujete svaly. A svaly se tvoří z bílkovin a sacharidů - nemůžete se tedy omezit jen na to, že budete pít zelený čaj s pepřem. Je důležité, abyste přijímaly dostatek vlákniny, vitaminů a minerálů i z jiné vyvážené stravy.

Zdroje: