Premium obsah

Zdroje bílkovin v jídelníčku

Zdroje bílkovin v jídelníčku
Ze všech stran se na nás valí doporučení, co všechno bychom měli zařadit do jídelníčku. Zdravé stravování je tak trochu věda. Jako by nestačilo, že počítáme podíl tuků a cukrů, nyní to vypadá, že musíme počítat i podíl bílkovin. Pravdou je, že v případě bílkovin se nemůžeme orientovat podle konkrétní cifry, protože příjem bílkovin určuje mnoho různých faktorů.

Bílkovina je jednou z nejdůležitějších složek jídelníčku. Měla by být více či méně zastoupena v každém jídle. Podstatný podíl bílkovin by měl být ve snídani, obědu i večeři. Optimální denní příjem bílkovin se ale liší v závislosti na pohlaví, váze i fázi života. Potřeba bílkovin v jídelníčku bude ale jiná u ženy středního věku, která má sedavé zaměstnání a minimální množství sportovních aktivit, a u mladého sportovce, který navštěvuje čtyřikrát týdně posilovnu. Je tedy důležité poznat nároky svého těla a podle toho sledovat příjem bílkovin.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.