Vlastina Svátková je i v reálném životě mámou, a to hned tří kluků, takže se má co ohánět. Naši reportérku zajímalo především to, jak se Vlastina udržuje ve formě, která je pro hereckou profesi pochopitelně důležitá.

„Dělala jsem bikram jógu, která byla velmi aktivní, zpotila jsem se při ní, a to mě bavilo. Myslím si, že i normální jóga je super věc, a pořád si k sobě hledáme cestu. Hodně jsem také běhala, ale teď jsem už úplně přestala,“ zmínila se herečka v rozhovoru pro Kondici s tím, že většinu času i energie jí spolkla úprava vytouženého domku za Prahou. Potrpí si totiž na originální dekorace a nábytek, barevné vázy a spoustu světla a zeleně. I po skončení rekonstrukce prý měla problém nastartovat znovu svoji mysl a tělo ke sportovním výkonům. Několik měsíců tak prý měla ve cvičení pauzu, kdy nebyla schopná přinutit se k žádnému sportu.

Zdroj: VLM

K narozeninám si dala permanentku do fitka

„Až letos v březnu se podařilo. Měla jsem narozeniny a sama pro sebe jsem si řekla, že buď teď, nebo už nikdy. Koupila jsem si permanentku do posilovny a chodím tam pravidelně, i když jenom na pás. S činkami si posiluju spíš tak doma,“ prozradila svoje udržovací rituály.

Kromě cvičení si ale Vlastina nemůže vynachválit i pomocníky v podobě přístrojů, které za ni samy posilují hluboké břišní svaly – těm prý vděčí za vyrýsované tělo. „Ten přístroj posiluje hluboké svaly a půlhodina vydá tolik, co šest hodin intenzivního posilování břicha. Dávám si sérii šesti návštěv na klinice, to mě pěkně nastartuje a po zbytek času už si bříško udržuju ve formě domácími cviky,“ prozradila. Cvičení má tedy herečka zvládnuté na jedničku, co ale strava? Tady to prý dost pokulhává.

Je velkou milovnicí jídla

Jídelníček si herečka nehlídá a v jídle si nic neodpírá. „Bavily jsme se zrovna s kamarádkou, která se divila, že si nevážím jídlo nebo nepočítám kilojouly. Ale já jsem to nikdy nedělala, nemohla bych tak žít. Funguju tak, že se nepřejídám a nejím úplně blbosti, jako že bych si třeba večer nasypala chipsy. Občas maximálně ujídám dětem popcorn a pak se naštvu, že jsem ho snědla moc,“ smála se.

Vlastina Svátková tak sází na intuitivní stravování, kdy ví, co jejímu tělu dělá dobře a kolik čeho může sníst. Život se snaží prý užívat, a k tomu dobré jídlo neodmyslitelně patří. Jídlo má ráda nade vše a omezovat se v něm neplánuje. „Baví mě chodit do restaurací nebo si uvařit doma. A sport dělám proto, abych měla zdravé a pevné tělo, ne proto, abych byla hubená.“

Po čtyřicítce prý zjistila, že lepší než honba za štíhlým pasem je cítit se fit a mít dobrou kondici. A s tím se nedá než souhlasit.

Zdroje:

  • Herečka Vlastina Svátková
  • Moderátorka Lucie Šáleová