Premium obsah

Váha klame aneb Proč není 60 kg jako 60kg

Váha klame aneb Proč není 60 kg jako 60kg
Když se odhodláte začít cvičit a lépe jíst se záměrem zhubnout, většinou chcete mít přesný přehled o tom, jaké číslo se objeví na vaší osobní váze. Každý den vstanete a někdy i během dne se zvážíte v domnění, že díky číslu se udržíte na té správné cestě. Samozřejmě že sledování pokroků a úbytku hmotnosti k celému procesu patří, jste si ale opravdu jistí, že váha je dobrým sluhou a motivací k tomu, jak vytrvat? Napadlo vás někdy, že váha nakonec vaši cestu za vysněnou postavou může spíše zcela zničit a demotivovat vás? Proč se nespoléhat na váhu a proč nepodléhat číslům?

Jak nás může číslo na váze negativně ovlivnit?

Pro mnohé z nás je váha zdrojem stresu a často vede k nenávisti k sobě samému, i když by to tak ve skutečnosti být nemělo. Myslete na váhu jako na obecného ukazatele, díky kterému se budete orientovat a sledovat pouze svou cestu za vysněnou postavou. Váha nám pouze říká, co se děje s námi, s našimi těly, abychom případně mohli poupravit svůj režim. Nestavte na váze své hubnutí, berte váhu pouze jako nástroj. Vaše váha se během dne několikrát mění, takže nemá smysl se vážit každý den a už vůbec ne několikrát denně.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.