Premium obsah

Tukožroutská polévka? Hloupost! S jednou věcí vám ale pomůže

Tukožroutská polévka? Hloupost! S jednou věcí vám ale pomůže
Všichni se asi shodneme na tom, že drastické hladovky a diety zkrátka nejsou udržitelné, ani zdravé. Pokud jste slyšeli o takzvané tukožroutské dietě, není tomu jinak. Určitá její forma vám ale může pomoci k jemné detoxikaci těla, a odstraní z něj přebytečnou vodu. Poradíme vám, jak na ni.

Tukožroutská dieta ve své nejtvrdší formě spočívá v tom, že jíte pouze jeden druh polévky. Tato polévka obsahuje zelenou papriku, řapíkatý celer, jarní cibulku, rajčata, zelí, mrkev a bylinky. Odborníci ale v žádném případě nedoporučují tuto dietu držet dlouhodobě, i při správné kombinaci s dalším jídlem by ji lidé měli držet maximálně týden.

Zdroj: Youtube

Tukožroutská polévka může být dobrým pomocníkem v hubnutí, nikdy byste ale neměla dlouhodobě jíst pouze ji. Jedná se totiž o takzvanou módní dietu - dietu, která slibuje velmi rychlé výsledky, které ovšem nejsou udržitelné.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet krátkou detoxikaci pomocí tukožroutské polévky, dodržujte tyto zásady:

1.

Zapomeňte na pečivo, alkohol, smažená jídla a slazené nápoje. 

2.

Pijte dostatek vody - sáhněte po perlivé či neperlivé vodě, mátovém nebo zeleném čaji. 

3.

Jezte tolik polévky, kolik se vám zlíbí. Doplňte ji o sezónní ovoce a zeleninu, bílé maso a ryby.

4.

Nikdy nedržte tukožroutskou dietu déle, než týden!

Jóga podporuje hubnutí
Jóga podporuje hubnutí

Ať už chcete zhubnout, nebo si jen váhu udržet, je důležité mít funkční trávení. Každodenní cvičení jógy je prospěšné pro celkové zdraví. Jóga je skvělá v tom, že propojuje tělo i mysl. Zároveň zlepšuje flexibilitu a pomáhá zrychlit metabolismus, protože upravuje trávení, zajišťuje rychlejší krevní oběh, tvoří svalovou hmotu a tím udržuje tělo dlouhodobě zdravé a štíhlé.

Postup

Tato porce by vám měla vystačit na týden.

  • 1 hlávka bílého zelí
  • 3 zelené papriky
  • 1 kg mrkve
  • 6 jarních cibulek
  • 1 řapíkatý celer
  • 500 g rajčat
  • Bylinky a koření dle výběru - například hladkolistá petrželka, libeček, řeřicha, bazalka či pažitka.

Veškerou zeleninu kromě rajčat osmahněte v hrnci. Až zelenina začne měknout, přidejte rajčata a krátce poduste. Doplňte o čerstvé byliny a osolte a opepřete dle chuti.

Myslete hlavně na to, že každého metabolismus je individuální, a předtím, než začnete držet jakoukoliv dietu, je důležité se poradit s lékařem či jiným odborníkem. 

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.