Trénink celého těla je překvapivě zaměřen na všechny partie. Ty můžete procvičit opravdu v rámci jediného tréninku, případně se můžete setkat také s jednotkami, které jsou rozděleny na spodek/vršek, tahové/tlakové/nohy nebo na jednotlivé partie. Možností je opravdu mnoho, my vám řekneme, proč a kdy je dobré zařazovat právě tréninky celého těla.

Partie ve full body tréninku a počty cviků

Může se zdát, že trénink celého těla musí zabrat moře času. Není tomu ale tak.

V tréninku procvičíte veškeré svalové partie, kterým věnujete pouze jeden (maximálně dva) cviky. Jedná se o cvik na prsa, nohy, zadek, záda, ramena, biceps, triceps a zařadit můžete také břicho.

Příklad full body tréninku

  • Dřepy s osou (4 série – 8 opakování)
  • Hip thrusty (3 série – 8 opakování)
  • Stahování kladky na záda (4 série – 8 opakování)
  • Tlaky na ramena (4 série – 10 opakování)
  • Tlaky na prsa (3 série – 6 opakování)
  • Super série – bicepsové zdvihy a stahování provazu na triceps (4 série – 6 až 12 opakování)

Jak vidíte, nejedná se o velký počet sérií ani opakování.

Výhody

Svalové partie procvičujte ideálně několikrát do týdne. Díky tomu partie procvičíte vícekrát než při běžném rozdělení tréninků.

Kdy zařadit tréninky celého těla

Oproti běžnému cvičení ovšem nemusíte procvičit partii dostatečně. Pokud máte trénink zaměřený pouze na ramena a triceps, zvládnete více sérií na danou partii a více poničíte daný sval. Proto tréninky celého těla nemusí být vždy dobrou volbou, ale v mnoha případech jsou. Takovéto tréninky jsou vhodné zejména pro začátečníky a lidi, kteří mají čas na trénink pouze jednou až třikrát týdně.