Zdroj: VLM

Tereza patří mezi přirozeně štíhlé, elegantní ženy, a jak nám přiznala v rozhovoru, sportovním typem prý nebyla nikdy. „Já necvičím. Spíš celý život hledám ten svatý grál, jak být štíhlá a pevná i bez cvičení,“ práskla na sebe. Pocení ve fitku nesnáší, zato dortík a kávu, to prý může. Herečka, které pomalu táhne na padesátku, přesto vypadá výborně, a tak nás zajímalo, jak se tedy udržuje ve formě.

Recept na fit život? Dřepy a farmářské trhy

„Je to jednoduché. Když cítím, že mi některé partie na těle začnou povolovat, začnu si doma dřepovat a provádět cviky, o kterých vím, že na mě fungují. Když si uděláte 100 dřepů denně, svaly se na zadečku objeví,“ smála se při rozhovoru na kameru. Přiznala, že po 45. narozeninách se jí metabolismus zpomalil a musí tak více přemýšlet o tom, co si dá do úst. „Více rozmýšlím, co jím, ale zase se tím moc nestresuju. Důležitá je symbióza a nelpět na nějakých striktních pravidlech. Je normální, že se tělo mění. Já se instinktivně přikláním k potravinám, které mi prospívají,“ říká Tereza Bebarová o svém životním stylu. Když už si dá jako milovnice sladkého dortík, tak poctivý. Když pečivo, zvolí kváskový žitný chleba. Pravidelně nakupuje na farmářských trzích, v obchodech čte etikety na výrobcích a dvakrát si rozmyslí, než si něco vloží do nákupního košíku. V tom vidí herečka smysl. „Mne to baví. Hodně taky jedu v potravinových doplňcích, protože po té čtyřicítce tělo už holt nevytváří tolik kolagenu, minerálů a dalších prvků, které jsou potřeba pro mladistvou pleť.“

Všechno je to o hlavě

Nejdůležitější je prý ale podle populární herečky udržovat si zdravou mysl. „Všechno je to v hlavě. A když ji máte v pohodě a k tomu žijete život naplněný láskou, hojností a harmonií, dobrým partnerským vztahem a v obklopení rodiny, tak je vlastně úplně jedno, jestli máte nějaký faldík nebo vrásku. Vyzařuje z vás totiž spokojenost a v tom je ta krása,“ myslí si herečka a my s ní musíme souhlasit. Tereza žije už přes 30 let ve vztahu s životním partnerem, scénáristou Ivanem Kotmelem, s nímž má dvě dcery. Manželé nejsou, protože prstýnek prý ke štěstí nepotřebují, jak sdělila fanouškům na svém instagramu. „Důležité jsou společné zájmy. My se už 20 let věnujeme zdraví, reflexní terapii, mikrobiomu, zdravé stravě. Společně podnikáme, pracujeme na sobě, učíme se novým věcem, máme rádi život se vším, co nabízí,“ vypočítávala. A spokojenost z ní opravdu jen září, jak se můžete přesvědčit v našem videu.

Zdroje:

www.instagram.com/terezabebarovaofficial

Lucie Šáleová