Premium obsah

Přerušovaný půst pro ženy. Zbaví divokých chutí na sladké a zkrotí kila navíc

Přerušovaný půst pro ženy. Zbaví divokých chutí na sladké a zkrotí kila navíc
Přerušovaný půst získává stále větší popularitu a slibuje nastartování metabolismu a redukci hmotnosti. Jedná se o způsob stravování, který kombinuje dobu půstu a příjmu potravy. Tento druh půstu má ale určitá pravidla, na která je třeba dávat důraz, rozhodnete-li se ho vyzkoušet.

Přerušovaný půst se stal extrémně oblíbeným hlavně ve Spojených státech, kde lidé nejvíce bojují s obezitou. Populární půst opravdu může pomoct shodit pár kil a to převážně proto, že začnete jíst vědomě a naučíte se tak naslouchat vlastnímu tělu. Mezi hlavní výhody přerušovaného půstu patří to, že pomáhá metabolickému zdraví a lékaři ho občas doporučují i diabetikům. Je ale důležité dávat si pozor na to, co během doby příjmu kalorií konzumujete a jestli pijete dostatek vody.

Zdroj: Youtube

Kdy jíst a kdy ne?

Metoda 16/8

Držíte 16 hodin půst a 8hodinové okno věnujte stravování. Například si můžete vybrat, že budete jíst od 12:00 do 20:00 a půst dodržíte od 20:00 do 12:00 dalšího dne.

Dieta 5 + 2

Během pěti dnů v týdnu se stravujte normálně a na dvou dalších dnech omezte příjem na 500-600 kalorií. To znamená například: čtvrtek a úterý omezíte kalorie a zbytek týdne se stravujete normálně.

24hodinový půst

Zvolte jeden nebo dva dny v týdnu, kdy nebudete jíst po dobu 24 hodin. Můžete si vybrat, zda budete držet půst od snídaně do snídaně nebo od večeře k večeři.

Půst každý druhý den

Jednou za dva dny nekonzumujte žádnou potravu nebo omezte kalorický příjem na minimum.

Pravidla

  • Vyberte si vhodný režim

Vyberte si takový styl přerušovaného půstu, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu.

  •  Udržujte dostatečný příjem vody

I když jste v období půstu, je důležité udržovat tělo hydratované. Pijte dostatek čisté vody během dne, protože hlad je občas převlečená žízeň.

  • Dbejte na vyváženou stravu

I když půst může omezovat časové okno pro příjem potravy, je stále důležité, abyste se stravovali vyváženě. Zahrňte do svých jídel dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, bílkovin a zdravých tuků. Snažte se omezit příjem nezdravých potravin bohatých na cukr, rafinované sacharidy a nasycené tuky. Zaměřte se na kvalitní a výživné potraviny.

  • Poslouchejte své tělo

Během přerušovaného půstu je důležité naslouchat svému tělu a respektovat jeho signály. Pokud máte hlad nebo necítíte, že je pro vás půst vhodný, měli byste si přizpůsobit svůj přístup.

  • Konzultujte s odborníkem na výživu

Před zahájením jakéhokoliv půstu je vždy vhodné konzultovat s odborníkem na výživu nebo se svým lékařem. Ten by měl znát vaše fyzické predispozice a určit, jestli je pro vás tento typ diety vhodný.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.