Většinu života jsem strávila s kamarádkami modelkami, ačkoliv mám sama velikost 40 a nikdy tedy nehrozilo, že bych se sama na přehlídková mola mohla dostat jinak, než jako plus size. Nikdy nezapomenu na momenty, kdy mi například nejlepší přítelkyně ve svých patnácti letech plakala, že jí agentura odmítla vzít na casting, protože je tlustá a má obří zadek. V bocích totiž měla asi o centimetr víc, než agentura požadovala, a do požadovaného silného podvyživení jí ještě tak dvě tři kila scházela… Jindy se mi zase úplně psychicky složila do náručí, protože strašně zhřešila. K večeři si totiž dala celé rajče a plátek sýra. A takhle přece nikdy nezhubne…

Zdroj: Youtube

Troufnu si říct, že dnes se z nepřirozených a nedosažitelných fyzických standardů již trochu opustilo a móda i fashion branže jsou možná trochu přívětivější. Přesto existují další a další absurdní doporučení na různé diety, které jsou spíš hazardováním s vlastním zdravím. Představuji vám nejbizarnější diety, které kdo kdy vymyslel. Rozhodně je nezkoušejte.

Cigaretová dieta

Už na počátku dvacátého století propagovaly firmy vyrábějící cigarety své produkty tak, že po kouření zhubnete. Je sice pravda, že nikotin působí na mozek tak, že snižuje chuť k jídlu a teoreticky tedy může podpořit hubnutí, kouření cigaret není v žádném případě zdravé ani nijak prospěšné. Naopak tím tělu zakládáte na mnohem horší a závažnější problémy.

Dieta pro Šípkovou Růženku

Jako člověk, který má dlouholetou zkušenost s braním antidepresiv a bohužel i benzodiazepinů ze zdravotních důvodů, jsem na rekreační braní těchto léků obzvlášť háklivá. Mnoho teenagerů se baví tím, že benzodiazepiny, jako je xanax, neurol nebo lexaurin, kombinují s alkoholem nebo jinými drogami pro intenzivnější zážitek. Někteří lidé tuto ,zábavu’ přenesli i do diety. Konzumují zvýšené množství xanaxů, aby prospali větší část dne, kdy by jinak mohli jíst a přibírat na váze. Žádný odborník ani lékař tohle však v žádném případě nedoporučuje. Tyto léky jsou totiž určeny k léčbě silných úzkostí a dalších psychických poruch. Závislost na benzodiazepinech je něco, co byste nepřáli ani nejhoršímu nepříteli.

Dieta s tasemnicí

Samozřejmě se ve skutečnosti nejedná o dietu ale o infekci tasemnicí, která je velice nebezpečná. Tasemnice jsou červi parazitující v těle a lidé, kteří podstupují tuto dietu, spolknou pilulku právě s vajíčkem tasemnice. Tasemnice se pak v těle vylíhne a živí se stravou hostitele - jí část kalorií, které by hostitel jinak absorboval.

Hostitel však nemá žádnou kontrolu nad tím, kde se tasemnice v těle uchytí. Může se připojit k různým oblastem střev a způsobit bolest, průjem, horečku, neurologické problémy a celkovou slabost. Tato dieta je tedy také naprosto bizarní.

Náušnice na hubnutí

Možná jste již někde zahlédli speciální magnetické náušnice, které slibují úbytek váhy. Jedná se o alternativní formu aurikuloterapie, což je alternativní medicína, která je v podstatě akupunkturou ucha. Přestože někteří věří, že tyto magnetické náušnice stimulují body na uchu odpovídající chuti k jídlu a metabolismu, vědecké důkazy podporující jejich účinnost v hubnutí jsou minimální nebo žádné. Je důležité být skeptický vůči jakýmkoli produktům, které slibují rychlé výsledky bez nutnosti změny stravovacích návyků nebo zvyšování fyzické aktivity.

Melounová dieta

Jakákoliv dieta, která přikazuje konzumaci pouze jednoho typu jídla, je nesmyslná. Naše tělo potřebuje komplexní stravu a aktivní životní styl, a pokud se budeme živit jen jedním druhem potravy, je to krajně nezdravé. Mrkvová dieta, vývarová dieta, melounová dieta - nic z toho zdravé hubnutí nepodporuje. Meloun se doporučuje proto, že má vysoký obsah vody a málo kalorií, nemůžeme se ale krátkodobě ani dlouhodobě živit pouze melounem.

Breatharianismus

Pokud jste o tomto způsobu života slyšeli, moc dobře víte, o jak bizarní názor se jedná. Breathariáni věří, že člověk ke svému životu nepotřebuje jídlo a v některých případech ani vodu. Živí se pouze pránou, vzduchem nebo různých odnoží slunečního záření. Jedná se ale samozřejmě o šarlatánství, jelikož žádný člověk není schopen dlouhodobě přežít bez potravy a vody, aniž by si nějak poničil zdraví.

Je důležité pamatovat na to, že žádná zázračná dieta nezařídí to, abyste rychle a bezpracně shodili zdravě kila navíc. Vždy je nezbytné dodržovat pestrý, bohatý a vyvážený jídelníček a aktivně se hýbat každý den. Pro zdravou postavu je také důležitá zdravá mysl, jakékoliv psychické poruchy či problémy mohou způsobovat různé výkyvy nálad. Dodržujte tedy osobní hygienu, v případě problémů navštivte terapii a dbejte na zdravý jídelníček a aktivní život.

Zdroje:

Autorský článek

https://www.muscleandfitness.com/nutrition/lose-fat/the-10-craziest-diets-youve-never-heard-of/

https://www.cosmopolitan.com/health-fitness/advice/a35415/craziest-diets-ever-debunked/

https://www.thefactsite.com/bizarre-diets/