Premium obsah

Kvalitním spánkem k hubnutí

Kvalitním spánkem k hubnutí
Někdy bychom potřebovali, aby den měl minimálně 40 hodin. Náš „to do“ list je naprosto plný, ale kvalitní a dlouhý spánek je až na posledním místě a často se na něj pořádně ani nedostane. Pokud chcete zhubnout, zaměříte se především na dostatečný pohyb a zdravou stravu. Ve skutečnosti spánek hraje při redukci hmotnosti zcela zásadní roli. Množství a kvalita spánku mají na snižování váhy stejný vliv jako pohyb a zdravé stravování. Nastavení správných spánkových návyků vám může velmi pomoci nejen v redukci hmotnosti.

Co s tím má spánek společného?

Potřeba spánku se u každého dospělého může lišit. Někdo bez svých poctivých 8 hodin spánku druhý den neudělá vůbec nic, někomu naopak může stačit 5 hodin a ráno vstane bez problémů. Obecně ale vědci doporučují 7 až 8 hodin kvalitního spánku denně. Kratší doba spánku než 7 hodin již může vést k růstu tělesné hmotnosti. V roce 2008 byla publikovaná velká analýza metabolismu, která potvrdila, že krátký spánek zvyšuje pravděpodobnost obezity u 89 % dětí a 55 % dospělých. A to už jsou docela vysoká čísla.

Špatný spánek a chutě

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.