Přínosy krabičkových diet

Šetří čas

Pokud nemáte konkrétní cíl a jste v týdnu časově vytížení, může být krabičková dieta právě pro vás.

Je lepší volbou než tradiční stravování v restauracích, kde zdravých jídel moc nenabízejí. Krabičky vám ušetří čas nejen, pokud se stravujete běžně v restauraci, ale také pokud si připravujete jídlo doma. Nemusíte často nakupovat, snídani, svačinu i oběd budete mít vždy po ruce a jediné, co vám zbývá, je jídlo ohřát.

Variabilita

Společnosti, které se krabičkovým dietám věnují, vám často dávají možnost sestavit si krabičkovou dietu tak, jak potřebujete.

Zvolit si můžete například:

  • počet jídel během dne
  • kalorie
  • makroživiny – bílkoviny, sacharidy, tuky
  • sladké/slané snídaně nebo svačiny
  • konkrétní jídla

Krabičkovou dietu si můžete udělat tak, jak vám bude vyhovovat.

Kalorie pod kontrolou

Díky tomu, že si navolíte správný počet kalorií, který je vhodný pro vás, zvolíte si jídla, jež vám chutnají, a budete mít jídlo vždy po ruce, můžete snáze dodržovat zdravé stravování a dietu.

Lidé často polevují, jakmile nemají čas a přepadne je hlad. Sáhnou po tom, co mají zrovna v lednici nebo si koupí něco v rychlém občerstvení. S krabičkovou dietou se těchto nástrah zbavíte. Vždy budete mít jídlo na následující den, nemusíte se obtěžovat s přípravou, vážením a zapisováním do kalorických tabulek, stačí vám pouze jídlo ohřát.

Budete tak mít kalorie lépe pod kontrolou.

Krabičkovou dietu nemusíte volit pouze při dietě a při snaze zhubnout. Můžete také v případě, že se chcete stravovat zdravě, jíst pravidelněji a udržovat svou hmotnost (či nabírat svalovou hmotu).

Nástrahy krabičkové diety

Krabičková dieta se může zdát jako perfektní řešení pro hubnutí nebo zdravé stravování. Bohužel však má také několik nástrah.

Kvalita a cena

Důležité je vybírat mezi takovými krabičkovými dietami, které zaručují kvalitu. S kvalitou roste cena, proto je možné, že zjistíte, že se vám více vyplatí si jídlo připravovat doma.

Před tím, než se pustíte do oslovení společnosti, která se věnuje krabičkové dietě, zjistěte si více informací. Prozkoumejte recenze, zjistěte, jak krabičky připravují, zda porce opravdu odpovídají porcím slibovaným, zda si u společnosti můžete nastavit kalorickou hodnotu, zvolit varianty jídel, počty jídel a třeba také rozložení makroživin.

Nedodržené kalorie a makroživiny

Při špatném výběru se může stát, že vaše jídlo v krabičce bude působit zdravě, ale kalorie ani makroživiny tomu odpovídat nebudou. Často v krabičkách chybí bílkoviny, dezerty jsou slazeny běžným cukrem a celá krabičková dieta ztrácí smysl.

Při výběru jídel se dívejte také na složení, zjistěte, co jídla obsahují a z jakých potravin se skládají.

Dojídání

Krabička má omezenou velikost, takže se může stát, že pro vás bude porce nedostatečná. Řešením může být doplnění zeleniny. Lidé si však ke krabičce často dají něco navíc, po obědě dezert, čokoládu nebo to, co zrovna najdou v lednici.

Myslete na to, že krabičky mají takovou kalorickou hodnotu (při správném výběru společnosti), která odpovídá vašim požadavkům, a pokud budete jíst cokoli navíc, dostanete se do kalorického nadbytku a nejenže nebudete hubnout, můžete dokonce přibírat.

Zdroj: https://fitmaliny.cz/