Premium obsah

Kouzlo odporové gumy – k čemu je dobrá a proč ji zařadit do tréninku

Kouzlo odporové gumy – k čemu je dobrá a proč ji zařadit do tréninku
Pokud posilujete s vlastní váhou, budete možná potřebovat občas trochu pomoci. Pro začátečníka je mnohdy obtížné vlastní váhu unést, což většinu od cvičení odradí hned ze začátku. Pokročilejším a fyzicky zdatnějším pak vlastní váha přestává stačit a necítí již žádný efekt a pokroky. V těchto chvílích není od věci si na pomoc přizvat odporovou gumu, která se v poslední době těší velké oblibě. Je to skvělý pomocník, který posune cvičení s vlastní váhou o level výš. K čemu se vlastně taková guma používá, jak ji správně vybrat a proč byste ji měli také zařadit do tréninku?

Co je to odporová guma

Je to jednoduchá pomůcka na cvičení, která sestává z gumového pásu. Ten je na obou koncích spojený v kruh. Hlavním principem této pomůcky je její elastičnost. Díky tomu při cvičení poskytuje podporu, nebo naopak vytváří požadovaný odpor. Odporová guma se pak vyrábí v několika variantách, každá z nich je vhodná pro jiné použití.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.