Jsme to, co jíme. Nevěříte?

Jsme to, co jíme. Nevěříte?
Mnozí z nás mají za to, že je jedno, čím si plníme naše žaludky, aby nám nekručely hlady. Tak to ale není. Jídlo je pro tělo palivem. Jak daleko dojedete i to, jaká jízda bude, ovlivňujeme my sami tím, co si každý den nakládáme na talíř.

Káva s narychlo zhltnutým koláčkem z pekárny na cestě do práce, přes poledne to nějak přečkám, ‚mám přece moc práce‘, v lepším případě oběd z firemní kantýny a k večeři obložená bageta z rychlého občerstvení. Jak vypadá váš běžný jídelníček? To obvykle neřešíme až do té doby, dokud se nedostaví první vážnější zdravotní potíže. Ve shonu každodenních povinností zapomínáme, že doslova jsme tím, čím se sytíme. Každé sousto, které vložíme do úst, projde naším trávicím ústrojím, kde se z něj vyextrahují živiny pro funkce našeho těla, výživu orgánů, svalů, každé naší buňky i přátelských bakterií našeho střevního mikrobiomu. Až hrozba zdravotních problémů nás obvykle přiměje k určitým změnám v našem jídelníčku.

Za co všechno může to, co jíme

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.